Domácí

Babiš hodnotí stav prezidentů: Zeman je v pohodě, Klausovi se daří dobře

Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek v Ústřední vojenské nemocnici v Praze navštívil jak současnou, tak minulou hlavu státu. Podle něj se Miloši Zemanovi i Václavu Klausovi daří dobře.

Na návštěvu prezidenta Miloše Zemana přijel i premiér Andrej Babiš (ANO). S reportérem TV Nova promluvil nejen o zdraví nynějšího prezidenta, ale i toho bývalého. Ve vojenské nemocnici totiž ve stejný den jako Miloše Zemana přijali i Václava Klause.

"Navštívil jsem pana prezidenta, jednak z toho důvodu, že v tom mediálním prostoru byly různé informace a dezinformace a chtěl jsem v podstatě ho vidět, takže jsem ho viděl. Pan prezident byl hospitalizován podle plánu. Hrad se k tomu nevyjadřoval až do doby, kdy byla ukončená vyšetření a ta jsou v pořádku. Příští týden se vrátí normálně do práce a bude fungovat," řekl Babiš.

Související obsah

Podle Babiše jeho návštěva hlavu státu potěšila. "Tak byl rád, my jsme si popovídali, byl fajn, je v pohodě. Bavili jsme se i o aktuálních politických věcech, o ekonomice a o inflaci. Vojenka je skvělá nemocnice, stará se dobře o všechny pacienty, ne jenom o prezidenty," doplnil Babiš.

Podle Babiše se daří dobře i Klausovi. "Probírali jsme, co by měla dělat ČNB, když je tedy ta inflace a je to její kompetence. Tak pan Klaus má svoje názory. Bavili jsme se o Evropské unii, že je ten zasedací pořádek stále stejný, takže on měl Sarkozyho po levé straně, já mám Emmanuela Macrona. Bavili jsme se o paní Merkelové, které určitě bude škoda, protože ona je ta, která chodila kolem toho stolu a dojednávala ty kompromisy, tak jsme tak zavzpomínali," uzavřel Babiš. Na celý rozhovor se můžete podívat pod titulkem článku.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz