Karel Gott

Karel Gott by oslavil 82. narozeniny, vzpomínají fanoušci i Miloš Zeman

V den narozenin zesnulého zpěváka Karla Gotta se k jeho hrobu sjeli lidé z celého Česka včetně představitelů státu. "Prezident republiky Miloš Zeman a paní Ivana Zemanová zaslali květiny na hrob Karla Gotta, připomínáme si nedožité 82. narozeniny," informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Mistrovo místo posledního odpočinku zkrášlily květiny.

U příležitosti nedožitých 82. narozenin oblíbeného zpěváka vyšla také jeho oficiální autobiografie. Knihu s názvem "Má cesta za štěstím“ dokončil zpěvák pouze několik týdnů před svou smrtí.
 

Zpěvák Karel Gott by ve středu oslavil 82. narozeniny. Právě při této příležitosti vyšla jeho oficiální autobiografie. Přestože kniha měla být vydána už na podzim roku 2020, tedy rok po úmrtí Zlatého slavíka, termín se nakonec posunul.


"Vypustit do světa Karlovu autobiografii s jeho inspirativním příběhem o naplněné životní cestě je, myslím si, to nejmenší, co mohu pro Karla a jeho příznivce udělat. Nedokážu popsat svůj vděk všem lidem, kteří ho milovali, obdivovali a byli mu v těžkých chvílích, byť i jen na dálku, oporou. On jejich lásku cítil a vnímal,“ řekla Gottova manželka Ivana.


Přibližně na 700 stránkách Gott popisuje svůj život a hovoří o dcerách, rodinném zázemí, rodičích, kamarádech nebo svých zálibách. Fanoušci najdou v knize také řadu fotografií. Zpěvákova manželka už dříve prozradila, že název knihy vybral sám Zlatý slavík, stejně jako titulní fotografii.

Autobiografii dopsal Gott ještě za svého života. "Pracoval na knize do posledních chvil, a to i v době, kdy mu nebylo nejlépe. Měl vysoké teploty a špatně se mu dýchalo,“ přiblížila Ivana.


Gottová však fanouškům i svému manželovi do nebe nadělila ještě jeden dárek. "Ráda bych vám odhalila jedno překvapení. Věřím, že Karel by z něj měl obrovskou radost a doufám, že ji budete mít i vy. Osm Karlových přátel a kolegů přečte vybrané úryvky z jeho knihy,“ oznámila Ivana přibližně před týdnem na facebooku. Celé video budou moci příznivci a fanoušci Karla Gotta zhlédnout 14. července od 10 hodin na YouTube.

Od středečního rána se k hrobu Karla Gotta na pražských Malvazinkách schází fanoušci a další lidé, aby uctili jeho památku. 


Karel Gott zemřel 1. října 2019, kdy podlehl akutní leukémii. Jeho odkaz však díky úsilí manželky Ivany žije stále dál.

Nepoužité záběry z Gottova dokumentu využila Ivana v novém klipu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Karel Gott

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz