Domácí

Otřesné! Takový hnus našli inspektoři v obchodech s jídlem. PŘEHLED

Otřesné! Takový hnus našli inspektoři v obchodech s jídlem. PŘEHLED
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Potravinářská inspekce často vyráží na kontrolu prodejen potravin po Česku a občas se nestačí divit, co najde. Špína, plíseň, ale i od myší pokálené pečivo a další prohřešky přiměly inspektory některé prodejny zavřít. Mezi nimi jsou jak malé obchůdky, tak větší supermarkety.

Mrtvé myši, trus a špína. Státní potravinářská a zemědělská inspekce (SZPI) kontrolovala prodejny po celém Česku. Od půlky července jich nechala 13 zcela nebo částečně uzavřít.

Asi největší objem prohřešků odhalili inspektoři v malé prodejně v Brně v Táborské ulici. Kromě hmyzu a plísně se v obchůdku objevily výrazné nečistoty a poškození stropu a stěn, v obchodě podle SZPI hrozí i riziko kontaminace potravin. Prodejna je uzavřená už od 22. července.

Trus a mrtvé hlodavce odhalila inspekce například v obchodě u Baudisů v Sobotce. Byl tam i výrazně zanedbaný úklid. Provozovateli se ale podařilo nedostatky rychle napravit a obchod byl zavřený jen jeden den.

Kromě drobných obchodů se mezi uzavřenými prodejnami objevilo i několik supermarketů. Jeden z nich patří Bille v Prostějově. Inspekce upozornila na zanedbaný úklid, nečistoty, poškození stěn a skladované potraviny. Na necelé dva týdny tak nechala uzavřít sklad nápojů.

Související obsah

"Na prodejně Billa v Prostějově bohužel došlo k události, kdy náš zaměstnanec neodbornou manipulací s paletovým vozíkem poškodil stěnu skladu nápojů. Tato událost nám byla nahlášena na technické oddělení, aby došlo k nápravě. Ale v mezičase došlo rovněž na této prodejně ke kontrole SZPI, kde jí bylo zjištěno, že je tato stěna poškozená, tudíž byl tento sklad z tohoto důvodu uzavřen. V průběhu následujících dnů byla stěna opravena a SZPI znovu povolila sklad využívat. V tuto chvíli je vše bez problému," řekla mluvčí Billy Dana Bratánková.

Na trus hlodavců upozornila inspekce i v případě supermarketu Coop v Němčicích v Pardubickém kraji. Redakce družstvu zaslala žádost o vyjádření, před vydáním článku na ni ale nikdo nereagoval.

V supermarketu Qanto v Holicích v Pardubickém kraji se také objevil trus hlodavců. Inspektoři dokonce vyfotili myší trus na pečivu. Prodejna byla uzavřená od 31. srpna do 1. září. Redakce TN.cz zaslala společnosti žádost o vyjádření, zatím nikdo neodpověděl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz