Domácí

Otřesné! Takový hnus našli inspektoři v obchodech s jídlem. PŘEHLED

Otřesné! Takový hnus našli inspektoři v obchodech s jídlem. PŘEHLED
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Potravinářská inspekce často vyráží na kontrolu prodejen potravin po Česku a občas se nestačí divit, co najde. Špína, plíseň, ale i od myší pokálené pečivo a další prohřešky přiměly inspektory některé prodejny zavřít. Mezi nimi jsou jak malé obchůdky, tak větší supermarkety.

Mrtvé myši, trus a špína. Státní potravinářská a zemědělská inspekce (SZPI) kontrolovala prodejny po celém Česku. Od půlky července jich nechala 13 zcela nebo částečně uzavřít.

Asi největší objem prohřešků odhalili inspektoři v malé prodejně v Brně v Táborské ulici. Kromě hmyzu a plísně se v obchůdku objevily výrazné nečistoty a poškození stropu a stěn, v obchodě podle SZPI hrozí i riziko kontaminace potravin. Prodejna je uzavřená už od 22. července.

Trus a mrtvé hlodavce odhalila inspekce například v obchodě u Baudisů v Sobotce. Byl tam i výrazně zanedbaný úklid. Provozovateli se ale podařilo nedostatky rychle napravit a obchod byl zavřený jen jeden den.

Kromě drobných obchodů se mezi uzavřenými prodejnami objevilo i několik supermarketů. Jeden z nich patří Bille v Prostějově. Inspekce upozornila na zanedbaný úklid, nečistoty, poškození stěn a skladované potraviny. Na necelé dva týdny tak nechala uzavřít sklad nápojů.

Související obsah

"Na prodejně Billa v Prostějově bohužel došlo k události, kdy náš zaměstnanec neodbornou manipulací s paletovým vozíkem poškodil stěnu skladu nápojů. Tato událost nám byla nahlášena na technické oddělení, aby došlo k nápravě. Ale v mezičase došlo rovněž na této prodejně ke kontrole SZPI, kde jí bylo zjištěno, že je tato stěna poškozená, tudíž byl tento sklad z tohoto důvodu uzavřen. V průběhu následujících dnů byla stěna opravena a SZPI znovu povolila sklad využívat. V tuto chvíli je vše bez problému," řekla mluvčí Billy Dana Bratánková.

Na trus hlodavců upozornila inspekce i v případě supermarketu Coop v Němčicích v Pardubickém kraji. Redakce družstvu zaslala žádost o vyjádření, před vydáním článku na ni ale nikdo nereagoval.

V supermarketu Qanto v Holicích v Pardubickém kraji se také objevil trus hlodavců. Inspektoři dokonce vyfotili myší trus na pečivu. Prodejna byla uzavřená od 31. srpna do 1. září. Redakce TN.cz zaslala společnosti žádost o vyjádření, zatím nikdo neodpověděl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz