Domácí

Ve Frýdku-Místku hořel byt. Hasiči zachraňovali lidi z parapetu

Kvůli požáru bytu ve Frýdku-Místku hasiči evakuovali ve čtvrtek 19 lidí. Během zásahu museli zachraňovat dokonce lidi i z říms. Při požáru se zranil muž, který vyběhl ze zasaženého bytu.

Ve Frýdku-Místku hořel byt v šestém patře paneláku. Hasiči museli zachránit a evakuovat 19 lidí. Jeden člověk utrpěl zranění. U požáru zasahovalo dvanáct jednotek se dvěma automobilovými žebříky a jednou automobilovou plošinou.

Hasiči museli zachraňovat i tři lidi z říms nebo parapetů, pěti pomáhali na společných chodbách domu a při odvádění jim nasadili masky. Dalších 11 obyvatel z bytů v nižších patrech evakuovali hasiči do bezpečné vzdálenosti od domu.

Související obsah

Zraněným je muž, který vyběhl ze zasaženého bytu. Nadýchal se kouře a byl popálený. Zachránili jej z parapetu okna ve společných prostorách paneláku. "Bylo to na poslední chvíli," uvedl velitel zásahu. Hasiči mu poskytli první pomoc a předali ho záchranné službě.

Předběžná škoda na dvoupokojovém bytě se odhaduje na 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se zatím zjišťuje. "Požár se hasičům podařilo uhasit za 43 minut. Dům odvětrávali pomocí dvou přetlakových ventilátorů," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz