Domácí

Výbuch v Koryčanech poškodil i dům sousedů, statik v něm zakázal bydlet

Po středečním výbuchu v Koryčanech je neobyvatelný další dům. Ve čtvrtek večer se na domě sousedícím s tím, který vybuchl, objevily praskliny. Podle statika je nebezpečný, zakázal v něm proto bydlet.

Hasiči zasahovali v Koryčanech na Kroměřížsku i ve čtvrtek večer. Na štítové stěně sousedního domu se objevily nové praskliny a hasiči proto evakuovali obyvatele obou přilehlých domů. Pak na místo přivolali statika.

"Velení zásahu převzal velící důstojník směny ze Zlína a spolu se statikem provedl prohlídku obou budov. Bylo zjištěno, že došlo ke zhoršení stavu vnější konstrukce jednoho z objektů, který se nachází vedle rodinného domu zničeného výbuchem," uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Statik proto zakázal v domě bydlet a nařídil zajištění jeho obvodových konstrukcí.

Související obsah

Podle mluvčí hasiči nyní stabilizují roh objektu vně i uvnitř. Konstrukce se musí zajistit materiálem, který na místo dopravil speciální kontejner ze stanice Kroměříž.

Majitelé před explozí dům rekonstruovali. Při tom došlo k poškození plynového potrubí, následně dům vybuchl. Při explozi zemřeli dva dobrovolní hasiči, dva další se zranili a majitelé také skončili v nemocnici. Policie zatím výbuch prověřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Pusťte si reportáž o výbuchu domu v Koryčanech z Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz