Zahraničí

Největší stromy na světě v ohrožení: Hasiči je před ohněm obalili

Požáry sužují americkou Kalifornii už bezmála dva měsíce. Oheň se navíc pořád šíří na další místa. Hasiči se momentálně asi nejvíc bojí o národní park Sequoia. Ten se totiž pyšní jedněmi z nejmohutnějších stromů na světě.

Hasiči z amerického státu Kalifornie marně bojují s rozsáhlými požáry už od začátku srpna. Teď je navíc v sázce osud proslulého národního parku Sequoia. Hrozí totiž, že se plameny z bezprostředního okolí v průběhu několika následujících hodin nejspíš dostanou i tam. Informovala o tom agentura AP

Pýchou parku Sequoia je především takzvaný Obří les (Giant Forest). Ten je domovem nejvyšších stromů na světě - sekvojí, podle nichž dostal park svůj název.

Související obsah

V lese roste přibližně 2000 těchto stromů, včetně stromu zvaného generál Sherman. Jméno dostal podle generála americké občanské války Williama Tecumseha Shermana. Strom měří 83 metrů a je považován za nejmohutnější na světě. Generála Shermana i několik dalších stromů hasiči preventivně obalili ohnivzdornou hliníkovou folií.

"Je to oblast, která má pro mnoho lidí velký význam. Vynakládáme proto velké úsilí, abychom tento les ochránili," nechala se slyšet mluvčí parků Sequoia a Kings Canyon Rebecca Patersonová.

Jen v Kalifornii už letos propuklo více než 7400 lesních požárů, které sežehly oblasti o rozloze zhruba 8900 kilometrů čtverečních. Od minulého týdne pak region trápí dva rozsáhlé požáry, které se snaží uhasit 350 hasičů, a to i za pomoci vrtulníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz