Domácí

Mám nalomené žebro, stěžuje si muž na zákrok strážníků. Zranil se sám, oponují

Mám nalomené žebro, stěžuje si muž na zákrok strážníků. Zranil se sám, oponují
Zdroj: Městská policie Praha

Na sociálních sítích se v sobotu objevila zpráva muže, který si stěžoval na noční zásah pražských strážníků. S těmi se dostal do křížku poté, co hlídka našla okolo druhé hodiny ráno před restaurací opuštěný kočárek s plačícím miminkem. Muž, zřejmě otec ročního chlapečka, tvrdí, že se na něj strážníci vrhli a pomlátili ho. Mluvčí městské policie však tvrdí, že si opilý muž způsobil zranění sám.

"Děkuji za noční zásah Městské Policii Praha 2. Ano, je pravda, že jsme drahé dítko spící v kočárku neměli nechávat před naší kavárnou na největším vinohradském náměstí po půlnoci, čerstvý vzduch je zlo, je to tu strašně nebezpečné a dívat se na kočárek skrz výlohou je blbost. Je mi líto, že jsme se naším stylem života nevešli do škatulky, ostatně to prý dořešíme s OSPODEM. Takže jsem vděčný za tu tržnou ránu na hlavě i nalomené žebro, bylo třeba vysvětlit otci, kde jsou jeho mantinely."

Tímto ironickým sdělením začíná těžko uvěřitelný příběh, který zveřejnil na sociálních sítích muž s profilovým jménem Frederik. Chtěl si postěžovat na zákrok strážníků, který se podle informací TN.cz stal v sobotu jen několik minut před druhou hodinou ráno na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Co přesně incidentu předcházelo, muž nesdělil. Poslal pouze virtuální vzkaz strážníkům: "Věřím, že s touto komunikační strategií se brzy, milí policisté, stanete minimálně politiky za nějaké hnutí. Bohužel vám to dost pokazili ti dva kolegové, kteří místo chvatů a hmatů zvolili zastaralou komunikaci, a tak jsme se místo dalšího zabíjení prostě rozešli domů. Těm samozřejmě nedík. Anebo vlastně asi jo." Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. 

Související obsah

"Takže, abych si to ujasnil. Nechal jste dítě venku, koukal na něj skrz výlohu z kavárny, přijeli policisté a násilně Vás napadli? Aha. Prosím celou story, tyhle jednostranné výkřiky jsou spíš humorné," reagoval na příspěvek Michal. "Z vašeho popisu to vypadá jako překročení pravomoci a tudíž by se tím měl někdo zabývat. Pokud vás tedy napadli, i když jste postupoval dle jejich pokynů a spolupracoval," zapojil se do konverzace i Tomáš.

Jenže právě o spolupráci se strážníky nemůže být podle mluvčí Městské policie v Praze ani řeč. Muž prý totiž opomenul zmínit pár důležitých faktů, které v reakci na jeho stížnost, doplnila. 

"Pár minut před druhou hodinou ranní si na náměstí Jiřího z Poděbrad před restaurací hlídka strážníků všimla odstaveného dětského kočárku, ve kterém plakalo dítě. Když hlídka začala situaci prověřovat, vyšli z restaurace dva zjevně podnapilí muži. Jeden z nich se ujmul kočárku a zajel s ním dovnitř provozovny. Druhý strážníkům sdělil, ať si jdou po svém a nevšímají si věcí, do kterých jim nic není," přiblížila událost mluvčí Irena Seifertová.

​Podle ní muž ignoroval otázky strážníků, proč je tak malé dítě v noci bez dozoru venku, a kde má matku. "Hlídkám se vzápětí přihlásila žena (36 let), viditelně pod vlivem alkoholu, která vyšla z restaurace a sdělila jim, že je matkou dítěte, že se vlastně nic neděje, protože zde takto sedává běžně," objasnila mluvčí.

Žena poté začala tvrdit, že celé události lituje. Nechat se otestovat na alkohol však odmítla. "V tento okamžik se do jednání vložili oba muži, jeden z nich začal ženu násilím vtahovat do provozovny s tím, že jí tam brečí dítě. Druhý se pak snažil restauraci před strážníky uzavřít a vyzval ostatní k útěku zadním vchodem," pokračovala Seifertová.

Související obsah

​Jednomu ze strážníků se podařilo protáhnout dovnitř, což se muži nelíbilo a chtěl ho vytlačit ven. "Opakované výzvy, aby svého jednání zanechal s tím, že bude použito donucovacích prostředků, ignoroval. Strážník proti muži použil hmaty, chvaty a svedl ho pomocí páky na zem," upřesnila mluvčí.

Protože se údajný agresor stále bránil, skončil s pouty na rukou. "Při použití donucovacích prostředků si muž sám přivodil zranění tím, že se při aktivním odporu zapíral hlavou o zem a pokoušel se zvednout. Lékařské ošetření, které mu bylo opakovaně ze strany všech přítomných hlídek nabízeno, ale striktně odmítal," upozornila Seifertová.

Všichni tři aktéři se snažili následně strážníkům vše vysvětlil. Přecházeli prý postupně od lítosti přes zapírání až po nabádání hlídek, ať si všímají podstatnějších problémů. Dechovou zkoušku odmítli. Jeden z mužů pak navíc měl strážníkovi vyhrožovat, ten ho zpacifikoval: "Toto je Tvoje poslední akce, jdi si vy***it p**o, jako policajt jsi skončil," mělo zaznít.

Na pokyn sociální pracovnice, se kterou strážníci celý případ konzultovali, si dítě zhruba po hodině a půl od incidentu převzala do péče babička. "Zjištěnými přestupky jak mužů, tak ženy, se budou zabývat příslušné správní orgány," zakončila mluvčí. K žádné škodě na majetku prý nedošlo. 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz