OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

V Alzheimercentru klienti žijí aktivním životem

Unikátní koncept péče o nemocné je dostupný po celé republice.

Alzheimerovou nemocí a dalšími demencemi je v Česku postiženo více než 150 000 lidí a odhaduje se, že během následujících dvaceti let stoupne jejich počet na dvojnásobek. Domovů se speciální péči je nedostatek, ty stávající evidují tisíce odmítnutých žadatelů. Státu tak pomáhají v péči soukromá zařízení. Jedním z nich je společnost Alzheimercentrum.

Nějakou formou demence dnes trpí už každý desátý člověk nad 65 let. A s prodlužujícím se věkem a špatnou životosprávou jich bude stále více.

Prvními příznaky Alzheimerovy choroby jsou zapomnětlivost a emocionální výjevy. Nemoc se nedá vyléčit, ale díky rozvíjející se medicíně je možné ji stabilizovat. U každého se rozvíjí různou rychlostí. Zpomalit ji může včasná diagnóza a odpovídající léky.

Zdroj: Alzheimercentrum PP s.r.o.

Péče o nemocné

V pokročilém stádiu demence se rodina obvykle neobejde bez kvalifikované pomoci. Sama by totiž péči nezvládla. U každého člověka je projev i průběh nemoci jiný, a tak je na pečujícím, aby zvážil nakolik a jak dlouho je nemocný člověk schopen být doma sám a kdy vyžaduje neustálou přítomnost druhé osoby. Někdy nezbývá nic jiného než 24hodinová péče.

Alzheimercentrum se svými 13 pobočkami v sociálních službách působí již od roku 1996, kdy otevřelo první centrum v Písku. Společnost Alzheimercentrum nabízí unikátní koncept péče kombinující ošetřovatelskou, sociální a zdravotní péči lidem s nějakou formou demence.

Staví zde na individualizovaném komplexním přístupu, respektu a úctě. Klientům se vytváří nový domov, a tomu odpovídá prostředí i přístup. Velký důraz je kladen kvalitu péče a na zapojování klientů do aktivizačních terapií, které jsou poskytovány podle stupně závislosti klienta na péči a vycházejí z jeho individuálního plánu s akcentem na zachování anebo zlepšení kvality života. Počet zaměstnanců odpovídá náročnosti poskytované péče, jejich počet je vyšší než v běžných zařízeních.

Zdroj: Alzheimercentrum PP s.r.o.

​Zbytkové schopnosti, duševní nebo fyzické, jsou rozvíjeny prostřednictvím terapeutických přístupů jako je např. cvičení, taneční terapie, muzikoterapie, aromaterapie, canisterapie. Na uznání důležitosti vzpomínek a vzpomínání je postavena reminiscenční terapie, která přispívá k pocitu ,,stále jsem to já“ vybavováním pozitivních vzpomínek a zážitků z produktivního života nebo dětství.

Klientům je k dispozici přímo v centru kadeřnictví či pedikúra. Nezapomíná se ani na duchovní život klientů.

 

Rodinná atmosféra, pocit bezpečí a pohodlí klientů je v Alzheimercentru stěžejní.

www.alzheimercentrum.cz

 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Alzheimercentrum

Důležité Události

Píše se na Deník.cz