Krimi

Rodiče nechali batole brečet před barem, skončilo to modřinou na hlavě

Pražští strážníci vyjížděli v neděli večer na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde mělo před jedním z barů plakat v kočárku batole. Policisté následně zjistili, že rodiče uvnitř baru popíjejí. Do incidentu se nakonec zapojil i další podnapilý muž, který nakonec skončil v poutech.

Když začali strážníci situaci před barem prověřovat, vyšel z restaurace zjevně podnapilý muž s tím, aby šla hlídka po svém a nevšímala si věcí, do kterých jí nic není. K plačícímu dítěti se následně přihlásila žena, která popíjela uvnitř. 

"Dechové zkoušce se odmítla podrobit a nejprve uvedla, že se nic neděje a tato situace je zcela běžná. Po chvíli začala svého chování litovat a omlouvat se. Její partner ji začal vtahovat dovnitř, další muž se pokusil zavřít dveře, ostatní nabádal k útěku zadním vchodem a strážníka, který se protáhl do restaurace, začal vytlačovat ven," uvedla mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

Související obsah

Na řadu tak následně přišly donucovací prostředky a vzpurný muž skončil s pouty na rukou a odřeninou na čele. Strážníky navíc napadal vulgárními výrazy. Dechovou zkoušku i lékařské ošetření však odmítl.

Po konzultaci s odborem sociálně právní ochrany dětí byla na místo přivolána babička dítěte, která si 1,5letého chlapečka převzala do péče. Chováním rodičů se už zabývá Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). 

"Porušení povinnosti vyplývající z rodičovské výchovy řeší OSPOD, přestupkové chování 47letého muže správní orgán," dodala Ernestová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz