Domácí

Policie znovu navrhla obžalovat Babiše. Čapí hnízdo se vrací ke státnímu zástupci

Policie znovu navrhla obžalovat Babiše. Čapí hnízdo se vrací ke státnímu zástupci
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Kriminalisté předali v pondělí doplněný spis v kauze "Čapí hnízdo" Městskému státnímu zastupitelství v Praze. Jeho součástí je také návrh na obžalobu premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové).

Policistům na konci srpna vrátil státní zástupce Jaroslav Šaroch případ k došetření. "Pražští kriminalisté doplnili úkony ve vyšetřování případu ‘Čapí hnízdo‘ zadané dozorovým státním zástupcem. Dnes jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali v pondělí na twitteru policisté.

Součástí spisu je také návrh na obžalobu premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové), o čemž informoval mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Předseda vlády i Mayerová však obvinění dlouhodobě odmítají.

Související obsah

Návrhem kriminalistů se bude nyní zabývat dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch. Jak dlouho to potrvá, však není jasné.

"Zvláštní lhůta zpracování věci nebyla prozatím stanovena. Dle interních předpisů platí lhůta pro zpracování věci v délce dvou měsíců. Lhůta může být v odůvodněných případech prodloužena, zároveň však nemusí být využita v plném rozsahu," sdělil Cimbala.

Policisté navrhli Babiše s Mayerovou obžalovat už letos v květnu. Státní zástupce jim však případ vrátil koncem srpna k došetření. Vyšetřovatelé tak doplnili výpovědi svědků. Výslech absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Případem "Čapí hnízdo" se už čtyři roky zabývají policisté. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz