Domácí

Kauza Čapí hnízdo se dostala do další fáze. Konec je stále v nedohlednu

Kauza Čapí hnízdo, která se týká premiéra Andreje Babiše (ANO), se táhne už roky a stále nekončí. Na konci srpna státní zástupce případ vrátil policii k došetření. Ta už svou práci splnila a případ tak míří k dalšímu kroku.

Dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch vyšetřování údajně neoprávněně získané padesátimilionové dotace na stavbu resortu v Olbramovicích na Benešovsku na konci srpna vrátil policii. Chtěl po ní, aby doplnila nové důkazy. Důvodem pro Šarochovo rozhodnutí měly být nové informace, které se objevily po ukončení vyšetřování a po předložení spisového materiálu.

Na dva výslechy mířil například premiérův syn Andrej Babiš mladší. Vypovídal nejen ke kauze Čapí hnízdo, ale také o svém údajném zavlečení na Krym. 

Policie měla na doplnění důkazů lhůtu do pátku 17. září, což stihla. "Vyšetřování bylo doplněno především o, byť blíže nespecifikované, tak avizované výslechy svědků. S ohledem na procesní postupy vyplývající z trestního řádu je ve věci nutné ještě provést především administrativní úkony," uvedl tiskový mluvčí městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Související obsah

Následně se kauza opět vrátí k Šarochovi. Jak dlouho to potrvá, není jasné. "Bude též záležet na přístupu dotčených osob, možnosti doručit jim související vyrozumění o možnosti seznámit se s obsahem doplněného spisového materiálu, případně jejich následující procesní aktivita. S ohledem na uvedené není tedy možné přesný termín předložení věci státnímu zástupci určit," dodal Cimbala.

V kauze Čapí hnízdo je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Oba obvinění dlouhodobě popírají.

V kauze kolem údajného zavlečení Babiše mladšího na Krym pokračuje prověřování. "Policejní orgán se bude zabývat navazujícími úkony na nyní provedený výslech oznamovatele," uvedl mluvčí Cimbala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz