Domácí

Prezident Zeman je v nemocnici už týden. Není jisté, kdy ho propustí

Prezident Miloš Zeman je už sedmý den v nemocnici. Je to dvakrát déle než při jeho posledním rekondičním pobytu před dvěma roky. Zatím stále není jasné, kdy bude propuštěn. Ale podle Hradu už má na středu naplánovaný pracovní program.

Prezidenta v pondělí před polednem v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) navštívila manželka Ivana Zemanová s dcerou Kateřinou. Od úterního nástupu Miloše Zemana do nemocnice za ním jezdí pravidelně.

Krátce poté musela ve stejném pavilonu, kde je hospitalizovaná hlava státu, zasahovat policie. Personál ji přivolal kvůli agresivnímu pacientovi, podrobnosti čtěte zde.

A dorazil opět i kancléř Vratislav Mynář. Rodina, nemocnice ani Hrad stav prezidenta nekomentují. Stejně jako to, kdy by mohl být propuštěn. Vypadá to ale, že brzy. "Již ve středu má pan prezident pracovní program v Lánech," řekl televizi Nova prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Související obsah

​Od minulého úterý byl ve střešovické nemocnici hospitalizován i bývalý prezident Václav Klaus. V pátek ho propustili domů. "Já vím, že jste čekali, že mě budou na márách vynášet nohama vpřed. Tak teď jste zklamaní, že to tak není," řekl Klaus při odchodu z nemocnice.

Klaus se léčil s vysokým tlakem, Zeman trpěl podle Hradu dehydratací a mírným vyčerpáním. Jeho nástup do nemocnice prý byl předem plánovaný.

Zdeněk Drgáč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz