Zahraničí

Matka Maddie McCannové udělala zásadní změnu. Přiměl ji k tomu covid

Matka Maddie McCannové udělala zásadní změnu. Přiměl ji k tomu covid

Čtrnáct let poté, co matka zmizelé holčičky Madeleine McCannové opustila svou práci lékařky a začala se věnovat charitě, se vrací zpět ke svému původnímu povolání, a to hned do první linie. Důvodem je probíhající pandemie covidu-19 a snaha pomoci druhým v těžké situaci.

Když před 14 lety zmizela na rodinné dovolené v Portugalsku tehdy tříletá Maddie, její matka Kate dala v práci výpověď. Až do té doby se živila jako praktická lékařka, po události v roce 2007 začala působit v charitách, které pomáhají dětem.

Jestli měla v plánu se věnovat dobročinnosti už navždy, není jisté. Zásadní zlom v jejím životě ale přinesla pandemie covidu-19. Nyní po mnoha letech se Kate rozhodla vrátit k práci lékařky, píše britský deník The Sun.

Nastoupila do nemocnice v Leicesteru, kde s nákazou bojuje v první linii. "Práci dělá opět na plný úvazek, aby mohla pomáhat druhým v nouzi," prozradil rodinný přítel. Leicester je totiž jedno z nejhůře zasažených měst v zemi.

Související obsah

​Občas Kate vypomáhá v nemocnici, kde pracuje její manžel Gerry, otec Madeleine. Ten je ve Velké Británii uznávaným kardiologem. Podle rodinného přítele je maminka Maddie ráda, že se mohla vrátit zpět "na palubu", přestože ji i nadále sužuje zmizení její dcery.

Svou práci tehdy opustila právě proto, aby mohla všechnu svou pozornost soustředit na pátrání po Madeleine. Ani po 14 letech se však případ zcela neobjasnil, přestože policisté mezitím našli hlavního podezřelého z jejího únosu, kterým je Němec Christian B.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz