Zahraničí

Rusko truchlí za oběti střelce z univerzity. Ten je v kritickém stavu

Rusko si připomíná oběti šíleného střelce, který v pondělí dopoledne rozpoutal peklo na univerzitě v ruském Permu. Maskovaný útočník, kterým je podle vyšetřovatelů teprve 18letý student univerzity Timur Bekmansurov, zastřelil šest lidí a několik dalších zranil. Na internetu stále přibývají videa, která jeho útok zachycují.

Timur Bekmansurov vchází s puškou v ruce do jedné z univerzitních budov v ruském Permu. Bez milosti - schovaný za černou maskou – popravuje své spolužáky. Někteří zůstávají bezvládně ležet na zemi, jiní mají větší štěstí.

"Utíkal směrem k technické a matematické fakultě. Schoval jsem se za plot, on si mě ale všiml a střelil mě do palce," popsal jeden ze zraněných Jevgenij Neljubin.

Bekmansurov útočil z nenávisti. Policie ho při zásahu postřelila a jeho stav je kritický. Až se zotaví, čeká ho podrobné psychiatrické vyšetření. Už teď proti němu úřady zahájily trestní stíhání.

Související obsah

​"O střelci nemůžu říct nic zvláštního nebo zajímavého. Vypadal docela obyčejně. Byl spíše tichý a klidný," prohlásil soused útočníka.

Devět lidí leží stále ve vážném stavu v nemocnici. "Pacienti jsou ve čtyřech různých nemocnicích. Ti ve vážném stavu jsou pod nepřetržitým dohledem," uvedl ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško.

Oběti tragédie přicházejí květinami a svíčkami uctít davy lidí, včetně pozůstalých. Rodinám zemřelých už vláda přislíbila odškodné v přepočtu až 300 tisíc korun.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz