Domácí

Honzík pospíchal na svět. Narodil se nečekaně rychle už v sanitce

Honzík pospíchal na svět. Narodil se nečekaně rychle už v sanitce
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Příchodu na svět se ve středu brzo ráno nemohl dočkat malý Honzík. Jeho maminka sice ještě stihla nastoupit do sanitky s miminkem v břichu, ale do porodnice to 2v1 už nezvládli. Honzík je tento měsíc už druhé miminko, které se v Karlovarském kraji narodilo v sanitce.

Většina maminek porodí své miminko v nemocnici. Občas se ale stane, že miminko do porodnice čekat nevydrží a přijde na svět dřív. Zhruba pětkrát do roka se v Karlovarském kraji stane, že porod proběhne přímo v sanitce. V září se ale sešla hned dvě miminka, která si tuto netradiční cestu na svět zvolila. 

Posledním takovým dítětem byl chlapeček, kterého rodiče pojmenovali Honzík. "Malý Honzík si takhle ve 3 ráno vzpomněl, že hned od první zatáčky za městem bude jízdu sanitkou absolvovat na vlastní kůži’," popsali karlovarští záchranáři.

Související obsah

​"Pro všechny zúčastněné je rozhodně výhodnější, aby porod proběhl až v nemocnici. Porod v terénu je méně komfortní než porod vedený v interiéru porodnice s veškerým odborným zázemím. Na druhou stranu jde o nezapomenutelný zážitek, za který rozhodně musíme poděkovat šikovným maminkám, které skvěle spolupracují," dodali záchranáři. Pochlubili se také fotografií maminky a malého chlapečka. 

Jiné mamince zase do porodnice pomáhali policisté. Přes ucpané město zvládli dovézt auto s rodící ženou včas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz