Krimi

Vandal posprejoval skálu v Českém Švýcarsku. Hledá ho policie

Vandal posprejoval skálu v Českém Švýcarsku. Hledá ho policie
Zdroj: NP České Švýcarsko

Děčínští policisté pátrají po neznámém vandalovi, který posprejoval skálu v Edmundově soutěsce. Ta se nachází v katastru obce Hřensko. Dotyčnému hrozí až rok ve vězení.

Graffiti objevili převozníci v soutěsce v Hřensku ze soboty na neděli. Policisté pracují s verzí, že neznámý pachatel měl nápis vytvořit mezi sobotní čtvrt na sedm večer nedělní osmou hodinou ráno. "Podobný nápis policisté zadokumentovali také na pískovcovém kameni přímo v Hřensku," sdělil policejní mluvčí Daniel Vítek.

Škoda spolu s náklady na odstranění byla kriminalisty vyčíslena na 10 tisíc korun. Správa Národního parku České Švýcarsko (NPČŠ) už podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Po tom nyní pátrají policisté, kteří případ prověřují jako přečin poškození cizí věci.

Související obsah

"Žádáme případné svědky, kteří by mohli poskytnou jakékoliv poznatky k pachateli tohoto vandalského činu, aby informace předali děčínským policistům osobně na adrese Děčín, Kaštanová 301/2 nebo zavolali na číslo 974 441 200," vyzývá Vítek.

V případě prokázání viny a dopadení hrozí pachateli až rok ve vězení. Podle mluvčího Národního parku České Švýcarsko Tomáše Salova by nápis měl jít odstranit. "V úterý se naši pracovníci pokusili nápis vyčistit. Nakonec jsme dospěli k závěru, že pozveme odbornou firmu," řekl TN.cz Salov.

Specialisté by tak v Hřensku měli malbu odstranit v následujících dvou týdnech. "Barvy nesmí být příliš staré. Kdyby to trvalo déle, tak by to už asi očistit nešlo bez poškození povrchu skály," uzavřel Salov.

Mladík, který posprejoval Karlův most, se policistům přihlásil. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz