Zahraničí

Medvěd na Slovensku opět zaútočil na člověka, muže zachránili pastevečtí psi

Medvěd na Slovensku opět zaútočil na člověka, muže zachránili pastevečtí psi
Zdroj: Profimedia

Slovensko eviduje další případ útoku divoké šelmy na člověka. Případ se stal v obci Nevoľné v Banskobystrickém kraji. Muže před medvědem hnědým zachránili pastevečtí psi.

O incidentu informoval na sociálních sítích starosta obce Štefan Henžel. Na muže se měl mědvěd vyřítit nečekaně z lesa, když pásl na louce nad vesnicí ovce.  

"Vážení spoluobčané, dnes byl zaznamenán útok medvěda hnědého na člověka v našem katastrálním území. Napadený pastýř ovcí měl obrovské štěstí, že měl u sebe pastevecké psy," uvedl starosta obce.

Související obsah

Muž naštěstí z napadení vyvázl pouze s lehkým zraněním, a to právě kvůli zmíněným psům, kteří jej před šelmou ochránili.

Jedná se už o několikáté napadení medvědem v oblasti. Na začátku září napadla medvědice 58letou Eriku a vážně ji zranila. Žena měla obrovské štěstí, že s ní byl manžel, obyčejně totiž chodí sama. Když na ni šelma zaútočila, byl asi 50 metrů od ní. Okamžitě se k ní rozběhl, což zřejmě medvědici vyplašilo a z místa utekla.

Letos v červnu medvěd zabíjel v Žilinském kraji. Obětí se stal 57letý muž na procházce. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Erika skončila po napadení medvědem ve vážném stavu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz