OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Deskovky zabaví celou rodinu: Jak na výběr?

Strategie nebo raději kvíz? Jak vybrat deskovku

Nenechte si zkazit náladu podzimními plískanicemi. Správně vybraná deskovka zabaví celou rodinu

Společenské hry už dávno nejsou jen Člověče, nezlob se nebo Kloboučku, hop. Naopak – deskovek najdete na trhu neskutečné množství a vyznat se v nabídce není jednoduché. Na své si ale přijde každý, ať už hledáte zábavu pro děti, partu kamarádů nebo na víkend strávený s rodinou. Jak vybrat tu pravou hru právě pro vás?

Při výběru deskovky se nejprve řiďte tím, kdo bude hru hrát. Přizpůsobit byste se měli nejmladšímu hráči, ale nenechte se hned odradit doporučeným věkem u jednotlivých her. Pokud víte, že váš potomek hraje rád a dokáže se soustředit, klidně zvolte i hru pro trochu starší děti. S jednoduššími hrami, které pracují především s pamětí a postřehem, je možné začít klidně už ve třech letech. Deskové hry navíc pomáhají rozvíjet logické myšlení, trpělivost, soustředění i fantazii – skvělé jsou třeba vzdělávací hry nebo hry na bázi vyprávění příběhu.

Zdroj: Mall.cz

Starší děti a dospívající, stejně jako nadšené rodiče, zaujmou jednodušší i složitější strategické hry. Vybrat můžete třeba nějakou inspirovanou oblíbeným filmem, seriálem či knihou. Nemusíte se ani bát, že váš teenager se u deskovky nebude bavit. Hodně her totiž vychází z PC předloh a má podobné herní principy, k řadě z nich existují i mobilní aplikace na oživení a doplnění hry. Jen dejte pozor – u strategických her totiž můžete bez problémů strávit i několik hodin až dnů, proto si vždy ověřte, kolik času vám asi zabere jedna hra. Není nic horšího, než když nestihnete vaši oblíbenou strategii dohrát!

Chystáte se na víkend na chatě s přáteli? Pak je přesně pro vás určená kategorie party her, jejichž výběr je velmi široký a nabídku ještě podpořila pandemie. Najdete tu intimnější hry pro dva, ale i únikovky nebo vědomostní hry pro celou partu přátel. Výhodou je většinou rychlé dohrání a také to, že se při hraní rozhodně pobavíte.

A kam pro dobrou deskovku? Najdete je v hračkářství, knihkupectvích i specializovaných obchodech. A pokud raději nakupujete online, zkuste širokou a přehlednou nabídku deskovek na Mall.cz.

Zdroj: Mall.cz

​​

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pr článek

Důležité Události

Píše se na Deník.cz