Zajímavosti

Herec získal stejnou hodnost jako agent 007. ANKETA o nejoblíbenějšího Bonda

Představitel agenta 007 Daniel Craig dostal od britského námořnictva čestnou hodnost fregatního kapitána. Této pocty se mu dostalo u příležitosti nadcházející premiéry nejnovější bondovky Není čas zemřít. A jde o stejnou hodnost, jakou má i jeho postava Jamese Bonda.

Komandér James Bond a komandér Daniel Craig. Herec, který už od roku 2006 ztvárňuje pravděpodobně nejznámějšího agenta na světě, se ke své postavě ještě více přiblížil.

Craig si roli podle svých vlastních slov chtěl hlavně užít. Když měl před 15 lety v roli agenta s povolením zabíjet premiéru, asi by ho ani nenapadlo, jak moc bude mít s postavou nakonec společného. "Ne, ještě jsem se v něj neproměnil, ale užívám si to. Je to skvělé," okomentoval herec.

Agent 007 má hodnost fregatního kapitána, neboli komandéra, díky svému působení v britském námořnictvu. Čestná hodnost Daniela Craiga má ale pouze reprezentativní význam.

Související obsah

​Na nové Bondovce Craig s námořnictvem blízce spolupracoval. Ve filmu se objeví skutečné vojenské základny i slavný torpédoborec Dragon.

Premiéru kvůli pandemii několikrát za poslední rok a půl odložili. Není čas zemřít je také Craigovou labutí písní. Už při natáčení uvedl, že je čas pověsit roli britského tajného agenta na hřebík.

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Nielsen Admosphere má bondovky ráda třetina Čechů, ovšem mezi muži je to téměř polovina. Naopak z žen je má ráda jen asi každá čtvrtá.

Nejoblíbenějším hercem v roli Bonda je mezi Čechy Pierce Brosnan, pro něj hlasovalo 38 procent dotázaných, na druhém místě je Sean Connery s 30 procenty a Daniel Craig je třetí se 17 procenty. Zatímco Connery je oblíbený spíše u starší populace, mladší lidé si zase více oblíbili Craiga. Průzkumu se zúčastnilo 519 respondentů ve věku od 15 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz