Zahraničí

Představitel Jamese Bonda dostal stejné vyznamenání jako filmový agent 007

Herec a představitel Jamese Bonda Daniel Craig dostal od britské princezny Anny řád svatého Michaela a svatého Jiří. Jde o stejné vyznamenání, které dostala v jednom z filmů legendární série i postava agenta 007.

"Byl jste očekáván," stojí v příspěvku, který sdílela britská královská rodina na svých sociálních sítích. Princezna Anna, sestra krále Karla III., udělila Craigovi ocenění jako uznání za jeho mimořádní přínos filmu a divadlu.

Není to poprvé, kdy se osud agenta Jamese Bonda promítl i do života Daniela Craiga. Loni herec získal hodnost fregatního kapitána neboli komandéra díky působení v britském námořnictvu. Jeho hodnost má ale jen reprezentativní význam.

"Daniel Craig byl posledních 15 let známý jako fregatní kapitán Bond, důstojník námořnictva, který se snaží během svých misí po celém světě udržet Británii v bezpečí," uvedl první námořní lord Tony Radakin.

Související obsah

Díky blízkému vztahu k námořnictvu si Craig zřejmě o to víc užíval natáčení zatím poslední bondovky Není čas zemřít. Ve filmu se objevují skutečné vojenské základny i slavný torpédoborec Dragon.

Že je agent 007 značka, která táhne, ví i izraelský ministr cestovního ruchu Jo'el Razvozov. Ten proto využil toho, že je Craigovi nápadně podobný.

Videem připomínajícím filmový trailer chce ministr nalákat do země zahraniční turisty. V perfektně padnoucím obleku se objevuje v několika izraelských městech, potápí se v Rudém moři, nezdráhá se jít ani do plavek a nezapomíná ani na legendární Martini. Bývalý judista prý vznik videa sám zaplatil.

drz, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz