Zajímavosti

Je to bájná příšera? Muž tvrdí, že natočil z dronu Lochnessku. VIDEO

Je to bájná příšera? Muž tvrdí, že natočil z dronu Lochnessku. VIDEO
Zdroj: profimedia.cz

Záběry připomínající pohyby velkého těla pod hladinou jezera Loch Ness ve Skotsku zveřejnil jeden z turistů. Ten nad hladinou pouštěl dron.

Nové video ze Skotska opět rozvířilo debatu o existenci bájného vodního monstra v Česku označovaného jako Lochnesska. Tu měl na kameru dronu zachytit 54letý Richard Mavor, který u jezera kempoval. Informaci přinesl portál Daily Mail.

Záběry, které Mavor ve Skotsku natočil:

Mavor natáčel video už v srpnu pro youtube kanál Richard Outdoors. "Napřed jsem si nevšiml, co jsem to natočil, až pak mi ostatní řekli, co na záběrech mám. Může to být jen světelný klam, ale nemůžeme si být jistí," okomentoval.

Na záběrech je vidět něco, co připomíná pohyby podlouhlého zvířete pod hladinou vody u břehu jezera. Video je ale točené zdálky a detaily tak nejsou dobře viditelné.

Související obsah

​Pověsti o příšeře žijící v jezeře Loch Ness se objevují už celá staletí. Od konce 19. století roste počet hlášených spatření příšery, ve 20. století se pak objevují i fotky a videa. Mnohé jsou však odhalené jako falzifikáty.

Lochnesska bývá obyčejně znázorněna jako vodní ještěr s ploutvemi a dlouhým krkem, připomínající tvarem například vyhynulého plesiosaura. Není to první případ, kdy ji letos někdo údajně zpozoroval. Americká turistka hlásila, že tvora viděla 11. ledna. Další, kdo příšeru spatřil, byl údajně 19. ledna irský turista, který ji spatřil v přímém přenosu, který je od jezera možné sledovat. A to dokonce dvakrát během tří dní a pak znovu v březnu. V březnu příšeru zpozorovali ještě dvakrát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz