Domácí

Sezóna drakiád je v plném proudu. Podívejte se, na kolik vás drak vyjde

Začátek podzimu je časem pouštění draků. Jenže tato nejen dětmi oblíbená podzimní zábava vyjde někdy pěkně draho, pokud si tedy draka jdete koupit. A tak se reportérka TV Nova Barbora Slavíková rozhodla zjistit, jestli podomácku vyrobený drak nevyjde levněji.

Pro ty, co si ve zručnosti příliš nevěří, nebo jen mají málo času, je nejjednodušší si draka pořídit v obchodu, nebo přímo na drakiádě. Ti nejmenší a nejobyčejnější vyjdou na pár stovek, výjimkou ale nejsou ani draci za několik tisíc. Nejlevnější ale stále zůstává poctivá domácí výroba. Výhod to má hned několik. Zvolíte si tvar, velikost a samozřejmě i to, co na něj namalujete.

Vlastnoručně vyrobený drak reportérky TV Nova ji vyšel se vším všudy na něco málo přes 120 korun a jeho výroba trvala necelou hodinu. Sezóna drakiád už je v plném proudu, a tak jejich milovníci ovládli například fotbalový stadion ve Stříbře na Tachovsku.

Související obsah

"Já osobně si nepamatuju, kdy jsem vlastně draka pouštěla naposledy. Takže si myslím, že tohle bude druhý pokus v tomhle tisíciletí," vysvětlila reportérka.

Ne všem se ale dařilo. "My jsme ho měli hrozně vysoko a pak se nám zamotal do stromu a lovili jsme ho ze stromu," smutnili jedni z dotázaných. Meteorologové slibují větrný prodloužený víkend, takže na pouštění draků bude ideální počasí.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz