Domácí

Žena zkolabovala při procházce v horách. Oživovali ji přes hodinu, zemřela

V moravskoslezských Beskydech v neděli zemřela šestapadesátiletá turistka. Ženě na pomoc přispěchali záchranáři i členové horské služby, oživit se ji bohužel nepodařilo. Zemřít měla na selhání srdce.

Žena zkolabovala před nedělním polednem v oblasti Medvědích skal. Týmy zdravotnické záchranné služby spolu s horskou službou vyrazily na místo i se speciálně vybaveným vrtulníkem, ženě po selhání srdce ale nedokázaly pomoci.

Související obsah

​Šestapadesátileté ženě se při chůzi začalo náhle špatně dýchat, následně zkolabovala. "Došlo k zástavě dechu a krevního oběhu. Horští záchranáři, kteří byli na místě jako první, zahájili resuscitaci. Po příletu vrtulníku byl pomocí palubního jeřábu z přibližně padesátimetrové výšky do svahu vysazen lékař a snaha o záchranu pokračovala rozšířenou resuscitací," sdělil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Snaha o záchranu života trvala desítky minut. "Ani více než hodinové úsilí o záchranu života postižené však nevedlo k úspěchu a lékař ZZS nakonec musel konstatovat smrt," zakončil Humpl.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz