Zahraničí

Vrah Češky (†25) v Kolumbii policii stále uniká. Podezření padlo i na partnera

Záhadnou vraždu 25leté Češky vyšetřují policisté v Kolumbii. Na jejím těle, které leželo u silnice na severozápadě země, našli mnoho střelných ran. Mluví se o loupežném přepadení, ale i o hádce s partnerem. O případu informují média na všech kontinentech. Vrah policii stále uniká.

Tělo zavražděné Češky našla kolumbijská policie v pátek večer. Úřady potvrdily, že jde o pětadvacetiletou Annu pocházející z Prahy. Před rokem dostudovala medicínu na Karlově univerzitě. Do Kolumbie přijela před několika týdny s partnerem britské národnosti.

"Podle informací, které máme k dispozici, se ta žena už nějakou dobu pohybovala v okolí města Medellín," prozradil policejní velitel Gustavo Franco.

Tělo leželo na ulici poblíž města Jardín jižně od drogami nechvalně proslulého města Medellín. Policie uvedla, že Češka byla zavražděna střelnou zbraní. Tamní média mluví dokonce o sedmi ranách. Přítel dívky byl jedním z prvních podezřelých.

Související obsah

​"To se tady píše, že spolu chtěli otevřít restauraci za nějakých 690 tisíc kolumbijských pesos a byla nějaká hádka a ona odešla," řekla televizi Nova Češka žijící v Kolumbii.

Podle informací televize Nova ale policie nikoho zatím neobvinila a muže již propustila. Případ sleduje i český konzulát.

Kolumbijská policie případ stále vyšetřuje a nařídila soudní pitvu. Na výsledky tak čeká nejen ministerstvo zahraničí, ale především rodina zemřelé.

"Zároveň se momentálně vyjednává o repatriaci těla, ke které by mohlo čistě teoreticky dojít ještě předtím, než bude ukončeno samotné vyšetřování úmrtí této mladé ženy," uvedla mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

Související obsah

​Hlavní vyšetřovací verzí zůstává, že se dívka stala obětí loupežného přepadení. "Vražda této české občanky otevírá řadu otázek. V této oblasti už nějaký čas probíhají boje několika drogových kartelů a dalších násilných skupin," vyjádřil se bezpečnostní expert z Kolumbie Luis Fernando Quijano.

V městě Hardýn, které má bezmála čtrnáct tisíc obyvatel, jde údajně letos už o dvacátou vraždu. Poprvé je však obětí zahraniční turista.

Vraždy Čechů v zahraničí

Vraždy českých turistů v zahraničí jsou velmi ojedinělé. Ve většině známých případů se Češi stali oběťmi loupežných přepadení.

Na začátku prázdnin v roce 2015 Českem otřásla zpráva, že v Albánii, nedaleko hranic s Černou Horou, byla nalezena těla dvou Čechů ze Sušice. Ukázalo se, že muže a ženu zavraždil dvacetiletý Albánec, který chtěl dvojici oloupit.

Související obsah

​Dva roky předtím našli čtyřiadvacetiletou Češku mrtvou v hotelu v západoindickém státě Goa. Vedle ní ležel v bezvědomí její mladší partner. Ten se po dlouhém vyšetřování k vraždě přiznal.

Otřesný případ vraždy a znásilnění české turistky světová média zaznamenala na jaře 2012. Na jihu Nového Zélandu našla policie tělo jednatřicetileté Dagmar. V tomto případě ležel vrah vedle ní. Třiačtyřicetiletý Novozélanďan Jason Frandi podle policie českou turistku zavraždil, poté znásilnil a nakonec spáchal sebevraždu.

Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz