Zahraničí

Němka (91) pěstovala marihuanu v domově důchodců, policii ji nechtěla dát

Němka (91) pěstovala marihuanu v domově důchodců, policii ji nechtěla dát
Zdroj: Profimedia

Nevšední případ řešili policisté v jihoněmeckém Krumbachu. Do tamějšího domova důchodců je přivolala zaměstnankyně, která si všimla, že 91letá seniorka pěstuje na balkóně marihuanu. Když strážci zákona dorazili, rostlinu jim odmítala dát.

Když na jednom z balkónu pečovatelského domu objevila marihuanu, zaměstnankyně okamžitě zavolala policii. Květináč patřil 91leté seniorce a jak se ukázalo, rostlinu s psychotropními účinky pěstovala nevědomě. Na případ upozornil portál Süddeutsche Zeitung.

"Obyvatelka domova důchodců byla překvapená. Neznala název rostliny a nevěděla ani nic o zákazu pěstování," informovala německá policie.

Související obsah

​Seniorka se nechtěla smířit s tím, že by o svou oblíbenou rostlinu přišla. Policistům ji odmítala vydat.

"Rostlina se jí líbila a pěstovala ji dlouhodobě. Nesouhlasila s tím, že si ji hlídka hodlala odnést," dodali policisté. Po složitém přemlouvání se konopí nakonec vzdala. Zůstává otázkou, jak k rostlině vůbec přišla. Semínko si prý sama nepořídila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz