Zahraničí

Válka mezi gangy v ekvádorské věznici má 24 obětí a padesátku zraněných

Válka mezi gangy v ekvádorské věznici má 24 obětí a padesátku zraněných
Zdroj: Profimedia

Válka mezi drogovými kartely se přenesla za zdi věznice v ekvádorském městě Guayaquil. Vězni byli vyzbrojeni střelnými zbraněmi, a dokonce granáty, 24 jich zahynulo, uvedly v úterý místní úřady.

Situaci se podařilo dostat pod kontrolu. Kromě mrtvých si boje vyžádaly 48 zraněných. Nefalšovanou válku provázely výstřely a výbuchy ručních granátů, uvedla agentura AFP.

Guayaquil je největší přístav v zemi a je významným centrem pro přepravu kokainu z Jižní Ameriky do USA. Ve zdejších vězeních tak končí mnozí z dealerů, kteří jsou napojení na mexické drogové kartely. Válka mezi nimi se tak přenáší i za zdi věznic. Nejvíce jsou na kordy kartely nové generace Sinaloa (dříve mu šéfoval El Chapo Guzmán uvězněný v USA na doživotí) a Jalisco.

Související obsah

Minulý týden policie zabavila v jedné z věznic města Guayaquil dvě pistole, revolver, 500 nábojů, granát, několik nožů, dvě tyče dynamitu a podomácku vyrobené výbušniny. Před dvěma týdny byla další z věznic napadena drony.

Při červencových nepokojích zahynulo ve dvou věznicích 27 vězňů a vláda byla nucena vyhlásit výjimečný stav. Podle ombudsmana zahynulo v ekvádorských věznicích za loňský rok 103 lidí, letos už nejméně 120.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz