Zahraničí

V Antioquii, kde zavraždili Annu, zemřela i Daniela (†31). Začala hořet při rituálu

V Antioquii, kde zavraždili Annu, zemřela i Daniela (†31). Začala hořet při rituálu
Zdroj: Getty Images

V kolumbijském regionu Antioquia přišla za zvláštních okolností o život další mladá žena. Daniela Andrea Arbeláez (†31) zemřela kvůli kombinaci alkoholu, síry a ohně při očistném rituálu. Těžké popáleniny měla na 75 procentech těla.

Neuběhl ještě ani týden od chvíle, kdy vyšetřovatelé našli nedaleko města Jardín tělo pětadvacetileté Češky Anny T., a tamní média už informují o další podivné smrti mladé ženy v této oblasti. Tentokrát je obětí jedenatřicetiletá Kolumbijka Daniela, která zemřela na následky těžkých popálenin. Osudnou se jí měla stát návštěva léčitele v obci Sopetrán, informuje portál El Colombiano.

Matka tří dětí v doprovodu několika příbuzných vyrazila za bylinkářem, aby očistil její tělo. Při rituálu ležela na podlaze. Okolo Daniely měl následně léčitel rozlévat alkohol, rozsypat střelný prach a poté směs zapálit, aby v rodině nastolil mír.

Související obsah

​Situace se ale vymknula kontrole a plameny přeskočily na nohu ženy. V kombinaci s hořlavými látkami se začaly rychle šířit dál po těle. Žena se těžce popálila na 75 procentech těla.

Léčitel podle příbuzných odmítal ženě pomoci a tvrdil, že veškeré nečistoty musí být spáleny. Daniela ale nakonec přeci jen skončila v nemocnici v Santa Fe de Antioquia. Její zranění byla natolik vážná, že musela být následně převezena do Medellína. O život bojovala podle rodiny několik dnů, nakonec ale vážným zraněním podlehla.

Příčiny tragédie začali prošetřovat policisté. Rodina doufá, že dosáhne spravedlnosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz