Zahraničí

Zimní olympiáda v Pekingu 2022 bude bez diváků ze zámoří

Zimní olympiáda v Pekingu 2022 bude bez diváků ze zámoří
Zdroj: Profimedia.cz

Nadcházející zimní olympijské hry v Pekingu se budou konat bez diváků ze zámoří a prodej vstupenek bude omezen pouze na fanoušky žijící v Číně, oznámil ve středu Mezinárodní olympijský výbor (MOV).

MOV dále uvedl, že pouze plně očkovaní účastníci her budou osvobozeni od 21denní karantény, která bude jinak povinná pro všechny sportovce bez vakcinace. Mezi další bezpečnostní opatření bude patřit i "systém řízení uzavřené smyčky", do kterého vstoupí ihned po příjezdu všichni plně očkovaní účastníci her, který bude zahrnovat všechny oblasti a stadiony související s hrami, jakož i ubytování, stravování a zahajovací a závěrečné ceremoniály, které budou obsluhovány specializovaným dopravním systémem.

Podle francouzské televizní stanice France 24 jsou rozhodnutí organizátorů her v Pekingu, která oznámil MOV, předzvěstí balíčku opatření, která mají být zveřejněna v říjnu a která mají zabránit tomu, aby se hry proměnily ve zdroj šíření nákazy koronavirem. Všichni domácí i mezinárodní účastníci i pracovní síla v systému budou denně testováni, uvedl MOV.

Související obsah

Očkování není pro pekingské hry povinné, ale některé národní olympijské výbory, včetně výboru Spojených států, požadují, aby byli všichni členové týmů očkováni. Čína ve středu uvedla, že má plně naočkováno 1,05 miliardy lidí.

Zimní olympiáda v Pekingu začíná 4. února a čínské hlavní město se stane prvním, které bude hostit letní i zimní ročník poté, co Peking uspořádal letní olympiádu v roce 2008.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Píše se na Deník.cz