Domácí

Žloutenka na základní škole. Vedení přijalo přísná opatření

Žloutenka na základní škole. Vedení přijalo přísná opatření
Zdroj: TV Markíza

V Benešově bojují se žloutenkou. Vir se objevil ve třídě Základní školy Jiráskova a zasáhnout musela středočeská krajská hygienická stanice. Rodiče o opatřeních informovalo vedení školy prostřednictvím sytému Bakaláři.

V jedné ze tříd základní školy Jiráskova v Benešově se objevila žloutenka typu A. Kvůli viru musela zasáhnout krajská hygienická stanice. O situaci město informovalo na svém facebooku.

Žloutenka se vyskytla v jedné třídě. O opatřeních rodiče žáků informovala škola prostřednictvím systému Bakaláři. "Rozeslali jsme pro lékaře informace o výskytu onemocnění," uvedla mluvčí středočeské hygienické stanice Dana Šalamunová. 

Související obsah

"Město Benešov jako zřizovatel základní školy bude tuto záležitost pečlivě sledovat, je připraveno k součinnosti při realizaci dalších nutných kroků a o dalším vývoji bude veřejnost informovat," uvedlo město prostřednictvím sociální sítě.

Nemocný je žák na prvním stupni, ten se nakazil ve své rodině. "Škola nyní dodržuje opatření Krajské hygienické stanice, takže děti používají dezinfekci a nemíchají se s ostatními třídami," řekl pro TN.cz ředitel Petr Šedivý. "Vzhledem k tomu, že inkubační doba žloutenky typu A je 50 dní od kontaktu s nemocnou osobou, jsou opatření platná do 10. listopadu," doplnila.

Žloutenka typu A je nemoc, která se nejčastěji šíří nečistými či nedokonale umytými rukami po osobní hygieně a také kontaminovanou vodou, jídlem nebo nápoji. První příznaky bývají podobné jako u chřipky, například zvýšená teplota, nevolnost, bolesti kloubů, svalů, může se objevit svědění kůže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz