Počasí

VÝSTRAHA: Česko zasáhnou přízemní mrazíky, mohou poškodit úrodu

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před přízemními mrazíky, která platí pro páteční ráno. V ohrožení je úroda, a to především venkovní zelenina, kterou je podle meteorologů vhodné zakrýt.

Přes Česko pomalu přechází studená fronta, která s sebou přinese v následujících dnech výrazné ochlazení. Český hydrometeorologický ústav proto vydal na páteční ráno výstrahu před přízemními mrazíky. "Očekávají se četné přízemní mrazíky, které mohou poškodit vegetaci, zejména rajčata, papriky, dýně a podobně," informuje ČHMÚ.

 

Výstraha platí od 0:00 do 8:00, a to pro Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj. 

Související obsah

​Výstraha před přízemními mrazíky:

Zdroj: ČHMÚ

​Podle meteorologů hrozí nebezpečí poškození vegetace. Zeleninu a nízké rostliny je tak třeba zakrýt světlou netkanou textilií tak, aby nedošlo k pomrznutí. 

Páteční ráno sice přinese ranní mrazíky, ale nejvyšší odpolední teploty budou opět stoupat až ke 20 stupňům. ​Jinak tomu nebude ani o víkendu. "Těšit se můžeme na nádherný víkend, kdy bude převládat jasno nebo skoro jasno a víkendové nejvyšší odpolední teploty budou stoupat až k dvaadvaceti stupňům," uvedla meteoroložka Honsová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz