Zahraničí

Premiéra nové bondovky je tady. Jedná se o nejdražší film s agentem 007

V Londýně se konala světová premiéra pětadvacáté bondovky s názvem Není čas zemřít. Na červeném koberci se objevily nejen hvězdy filmového plátna, ale i členové královské rodiny. Nejdražší film ze série snímků s Danielem Craigem měl mít premiéru už loni v dubnu. Kvůli pandemii byla dvakrát odložena.

Agent 007, kterého naposledy ztvárnil Daniel Craig, po covidové pauze konečně nastoupil do legendárního Aston Martinu, aby znovu zachránil svět. "Je to film, který je potřeba vidět v kině. A jsem hrozně vděčný studiím MGM a Universal, že vydržela a jsme tady," prohlásil Craig.

Poslední bondovka je tou nejdražší. Jenom reklamní kampaň, která běží už zhruba 18 měsíců, stála přes tři miliardy korun.

Náklady se navýšily i kvůli přetáčení některých scén. V těch se totiž původně objevily výrobky, od hodinek Omega přes auta Aston Martin, mobily Nokia až po boty Adidas, které kvůli odložení premiéry o rok a půl, zastaraly.

Související obsah

​Protřepané Martini si Daniel Craig jako agent 007 objednával už po páté. Bondovky s ním patří k těm nejvýdělečnějším. Jeho třetí film z roku 2012, Skyfall, vydělal přes 21 miliard. Předposlední s názvem Spectre kolem 19 miliard korun.

Po všech komplikacích je James Bond konečně znovu v kinech. A jeho úkolem není jen dostat hlavního padoucha. Aby se producentům film vyplatil musí vydělat skoro 22 miliard korun.

"Dali jsme do toho opravdu celé srdce. A doufám, že se to lidem bude líbit. Teď film patří jen publiku," pronesla herečka Lea Seydouxová. Provozovatelé kin si od této bondovky a dalších trháků, například filmu Duna nebo Top Gun, slibují návrat diváků i tržeb na úroveň před pandemií.

Tereza Masopustová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz