Domácí

Žena našla naditou peněženku s penězi ve čtyřech měnách. Vše poctivě vrátila

Žena našla naditou peněženku s penězi ve čtyřech měnách. Vše poctivě vrátila
Zdroj: Profimedia

Štěstí v neštěstí měla 32letá žena z Blanenska, která v pátek v Brně ztratila peněženku s větším finančním obnosem, doklady, platebními kartami a stravenkami. Veškerý obsah se jí vrátil díky poctivé nálezkyni, která vše odevzala městské policii.

V pátek to pro 32letou ženu z Blanenska vypadalo, že víkend bude mít trpký. V Brně totiž ztratila peněženku, ve které měla doklady, platební karty, stravenky a také hotovost přesahující v přepočtu 13 tisíc korun. Bankovky a mince měla ve čtyřech různých měnách.

"Chvíle zklamání ale ještě ve stejný den vystřídala radost," uvedl Pavel Šoba, mluvčí brněnských strážníků. Těm se ozvala 40letá žena, která peněženku našla a odevzdala jim ji.

Související obsah

​Ti obsah peněženky vyskládali, zapsali a zavolali šťastné majitelce, která si pro ni následující den přijela. "Po kontrole pak s úlevou oznámila, že má zpátky úplně všechno, a to včetně hotovosti," zakončil Šoba.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz