Zahraničí

Rodiče zmizelé Maddie prolomili mlčení: Nečekaný vzkaz podezřelému do vězení

Rodiče zmizelé Maddie prolomili mlčení: Nečekaný vzkaz podezřelému do vězení
Zdroj: Profimedia

Rodiče Madeleine McCannové, která jako tříletá záhadně zmizela z letoviska v Portugalsku, se poprvé vyjádřili k hlavnímu podezřelému. Německá prokuratura už rok a půl tvrdí, že má důkazy o vině usvědčeného pedofila Christiana Brücknera. Kate a Gerry mají obavy, že se ho nepodaří odsoudit.

Přestože němečtí kriminalisté stále opakují, že mají proti Brücknerovi jasné důkazy, případ je už rok a půl ve stejném stavu. Recidivista vinu popírá a z vězení se vyšetřovatelům vysmál. Za mřížemi od loňského podzimu pyká za znásilnění americké turistky rovněž v Portugalsku. V minulosti ho odsoudili i za další sexuální delikty proti mladistvým.

"Policie nám vůbec neříká, jak teď postupuje. Ani nesmí, protože vyšetřování stále probíhá. Ale pokud to udělal on a neexistuje žádný přímý důkaz, je možné, že nikdy nepromluví. Dosud nic neřekl," řekl portálu The Sun zdroj z blízkosti rodiny McCannových. Kate a Gerry se obávají, že se nikdy nedozví, co se s jejich dcerou stalo.

Prokurátor Hans Christian Wolters už několikrát prohlásil, že dívku po únosu stále neznámý pachatel zavraždil. Policie kvůli tomu třeba převrátila naruby zahrádkářskou kolonii v německém Hannoveru. Nic ale nenašla.

Související obsah

Rodiče Maddie uklidňuje alespoň to, že je Brückner pod zámkem v "německém Alcatrazu". "Vězení je tím nejlepším místem, kde by mohl být. V minulosti ho prověřovali i portugalští policisté. Jsme zmatení, protože nevíme, jaké mají kriminalisté důkazy. Může se stát, že se to ani nikdy nedozvíme. Ale doufáme, že se to po těch letech stane," dodal zdroj.

Kate a Gerry věnují pátrání po dceři už 14 let téměř všechen svůj čas. Ještě před nedávnem si stáli za tím, že věří, že Maddie jednoho dne najdou. Zdá se, že své postoje přehodnotili a začínají se smiřovat s tím, že by to tak být nemuselo.

Podívejte se na reportáž TV Nova o minulosti hlavního podezřelého:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz