Zahraničí

Pašeračka Tereza věřila, že ji v pondělí soud osvobodí. Přišlo obrovské zklamání

Pašeračka Tereza věřila, že ji v pondělí soud osvobodí. Přišlo obrovské zklamání
Zdroj: Profimedia

Pašeračka Tereza netrpělivě čekala na 4. říjen. Právě v tento den měl proběhnout odvolací soud, který by jí mohl poskytnout lístek na svobodu. Opět ale přišlo zklamání v podobě odročení soudního jednání. Už bylo stanoveno náhradní datum, právník se snaží ale ještě vyjednat změnu.

Tereza H. už zhruba dva roky čeká na soud, který by ji pustil na svobodu. Ani 4. říjen ji ale k vysněnému cíli blíže neposunul. Soud byl opět odložen, tentokrát na 18. října.

"Byl tam zástupce konzula, slyšení je opět odročeno. Na řádné odvolání nepřišla řada," sdělila TN.cz v úterý mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová. Terezin právník nyní dělá vše pro to, aby vyjednal dřívější termín soudního líčení. A to o týden.

Související obsah

​Advokát už dříve uvedl, že v odvolacím řízení je devadesátiprocentní šance, že jeho mandantku soudní senát osvobodí, jelikož chce argumentovat procesními nedostatky při projednávání kauzy u prvoinstančního soudu.

Prokurátor se naopak už několikrát nechal slyšet, že mu naopak přijde trest pro ženu nízký. Ještě předtím, než pákistánský soud poslal Terezu H. na osm let za mříže, bylo projednávání případu odloženo například kvůli kriketovému turnaji, masivnímu výpadku proudu nebo stávce soudců.

Pákistánští celníci zadrželi Terezu H. na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru objevili přibližně devět kilo heroinu. Následující rok v březnu ji místní soud poslal do vězení na osm let a osm měsíců. Mladá Češka s trestem od začátku nesouhlasí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz