Zahraničí

Únos Maddie: Policie získala zásadní důkazy proti hlavnímu podezřelému

Únos Maddie: Policie získala zásadní důkazy proti hlavnímu podezřelému
Zdroj: Profimedia

Kriminalisté výrazně pokročili ve vyšetřování únosu Madeleine McCannové. Získali nové zásadní poznatky o hlavním podezřelém Christianu Brücknerovi, který měl dívku podle německého prokurátora Hanse Christiana Wolterse zavraždit. Dlouho ho nemohli usvědčit, teď se prý rýsuje odsouzení do Vánoc.

Svět se nejspíš ještě letos dozví, co se 3. května 2007 stalo tehdy tříleté Maddie McCannové. Německá kriminálka hlásí velký úspěch ve vyšetřování, v rukou má nové a údajně nezvratné důkazy o vině hlavního podezřelého Christiana Brücknera.

"Máme zásadní nové důkazy proti podezřelému. Vyšetřování pokračuje velmi dobře a doufáme, že brzy budeme moci říct víc," řekl prokurátor Hans Christian Wolters portálu The Sun. "Zatím nemohu s jistotou říct, kdy to bude, ale pracujeme velmi tvrdě, abychom vyřešili tento případ i všechny další, v nichž podezřelý figuruje," doplnil.

Brückner totiž čelí podezření ze spáchání dalších pěti sexuálních zločinů. A momentálně je ve vězení zvaném "německý Alcatraz" za znásilnění americké turistky v portugalském letovisku Praia da Luz. Právě odtamtud McCannová před 14 lety zmizela.

Související obsah

​Zdroj z týmu německých vyšetřovatelů zmíněnému webu navíc prozradil, že soud s Brücknerem by mohl proběhnout do letošních Vánoc.

Brückner je v ostře sledovaném případu hlavní podezřelý už od jara 2020. Kriminalisté od té doby stihli pročesat třeba zahrádkářskou kolonii v německém Hannoveru, avšak bezúspěšně. Recidivista zpoza mříží vzkázal, že s únosem Maddie nemá nic společného.

Podívejte se na reportáž TV Nova o minulosti Christiana Brücknera:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz