Zajímavosti

Ruská herečka s režisérem odletěli do vesmíru. Budou tam točit film

Ruský režisér Klim Šipenko spolu s herečkou Julijou Peresildovou v úterý odletěli do vesmíru. Právě tam chtějí natočit celovečerní drama. Pokud projekt dotáhnou až do konce, budou první na světě, komu se to podaří.

Filmaře na oběžnou dráhu dostala loď Sojuz MS-19, kterou pilotoval kosmonaut Anton Škaplerov. Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu odstartovali v úterý přesně podle plánu. Výprava stráví na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) celkem 12 dnů, z nichž 10 bude pracovních.

Cílem cesty je natočit vůbec první film ve vesmíru. Dramatický snímek má vyprávět o lékařce, která se tam vydává zachránit život zraněnému astronautovi. Film dostal pracovní název Výzva. Ve snímku si kvůli omezenému počtu členů posádky zahraje také Škaplerov.

Související obsah

Herečka s režisérem museli před odletem absolvovat tříměsíční výcvik. Během něj se učili například zacházet s padákem. Peresildová poté přiznala, že to pro ni bylo velmi náročné, píše portál AP News. "Bylo to psychicky, fyzicky i morálně náročné. Myslím však, že jakmile dosáhneme našeho cíle, nebude se to zdát tak obtížné a budeme na to vzpomínat s úsměvem," uvedla herečka.

Do vesmíru se 12. října vypraví také herec William Shatner, který ztvárnil kapitána Kirka ve známé sci-fi sáze Star Trek. Ve svých 90 letech se tak má stát nejstarším člověkem ve vesmíru. Podívá se tam na palubě lodi společnosti Blue Origin Jeffa Bezose.

Shatner se připojí k dalším třem lidem. Dva z nich jsou zákazníci, kteří si cestu zaplatili, posledním z cestujících je pak zaměstnanec Blue Origin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz