Zajímavosti

Chystá se první natáčení filmu ve vesmíru. Podívá se tam režisér i herečka

Tým ruských filmařů se chystá natočit celovečerní drama ve vesmíru. Členové štábu museli kvůli riskantní cestě podstoupit speciální výcvik. Pokud projekt dotáhnou do konce, budou první na světě, komu se to podaří.

Ruští filmaři se rozhodli natočit vůbec první film ve vesmíru. Dramatický snímek má vyprávět o lékařce, která se do vesmíru vydává zachránit život zraněnému astronautovi. Film dostal název Výzva.

A výzva to opravdu bude. Tři vybraní lidé mohou zdánlivě vypadat jako kosmonauti, je jím ale pouze jeden z nich. Zbytek posádky tvoří herečka a režisér. Aby mohli nezkušení filmaři 12denní cestu do vesmíru absolvovat, museli podstoupit tříměsíční výcvik. Během něho se učili zacházet s padákem a trénovali i na centrifuze nebo vibračním stroji.

Související obsah

"Během posledních tří měsíců jsme byli vtaženi do tohoto úžasného světa. Bylo to složité, neměli jsme čas ani na spánek. Je to úplně něco jiného než natáčet film na Zemi," sdělil režisér filmu Klim Šipenko.

"Navzdory tomu, že ten proces není vůbec jednoduchý, je to všechno hrozně fascinující a jenom pomyšlení, že se to stane realitou, je úžasné," doplnila herečka Julia Peresildová.

Mise bude startovat z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu už 9. října. Cesta kosmické lodi Sojuz povede na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), kde se bude 12 dní natáčet. Ve filmu si kvůli omezenému počtu členů posádky střihne roli i sám kosmonaut.

Související obsah

"Trénoval jsem s nimi měsíc a půl. Je na nich jasně vidět, že si opravdu přejí tenhle projekt uskutečnit a jdou do toho naplno," myslí si kosmonaut Anton Škaplerov.

Rusko tak znovu předhonilo Spojené státy americké. S podobným návrhem totiž přišel už loni i herec Tom Cruise ve spolupráci s NASA a SpaceX. Zrealizovat projekt se jim zatím ale nepodařilo.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz