Moje Česko

Pěstitelé se utkali v soutěži o nejtěžší dýni. Vítězná tykev vážila 48 kilo

Pěstitelé se utkali v soutěži o nejtěžší dýni. Vítězná tykev vážila 48 kilo
Zdroj: Obec Jakubov

Sezóna dýní je v plném proudu. Jedná se o velmi oblíbenou podzimní zeleninu, ze které lidé připravují celou řadu lahodných pokrmů. Mnozí se navíc předhání v tom, kdo vypěstuje tu nejtěžší. Letošní vítězná tykev v Jakubově u Moravských Budějovic vážila úctyhodných 48 kilogramů.

Každoročně se v obci Jakubov u Moravských Budějovic na Třebíčsku koná soutěž o nejtěžší a největší dýni. Letos v sobotu 2. října proběhl dokonce už 16. ročník. A bylo se opravdu na co koukat.

První místo si díky své péči a píli vybojoval soutěžící, který dorazil z Moravských Budějovic. "Nejtěžší vypěstovanou dýni přivezl pan Petr Hons," informovala obec na svém webu. Absolutním vítězem se tak letos stala tykev, která vážila 48 kilogramů. Byla tak o šest kilo těžší než dýně, která vyhrála v loňském roce.

Související obsah

Nejedná se však o nejtěžší tykev v historii soutěže. Tu vypěstoval v roce 2014 pan Karel Brabec a vážila rovných 75 kilo.

Na druhém místě v letošním roce skončila tykev o hmotnosti 38,5 kilo Blanky Číhalové. Nejlepším pěstitelem z Jakubova u Moravských Budějovic se stal Karel Brabec, jeho 38kilové dýně obsadily třetí pozici.

Lidé se na soutěž sjíždí z dalekého okolí. O tom svědčí také speciální ocenění, které obec udělila. "Čestné uznání za nejvzdálenější dýně získali pánové Lang a Votipka z 300 kilometrů vzdálené obce Klenčí pod Čerchovem," uvedl úřad.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz