Zahraničí

Brzký příchod zimy? Británie se připravuje na přívaly sněhu

Brzký příchod zimy? Británie se připravuje na přívaly sněhu
Zdroj: Profimedia

Velká Británie se chystá na mrazivou zimu. Sníh by mohl britská města zasypat už na Halloween, tedy poslední říjnový den. Že by mohla být zima v Evropě chladná, předpovídají někteří meteorologové na základě působení tzv. polárního víru.

Britští meteorologové uvedli, že na horách ve Velké Británii by mohli lidé spatřit první sníh buď už na konci října, nebo na začátku listopadu. Podle webu Mirror to sdělil britský meteorologický ústav Met Office. 

"Nejvíce zasaženými oblastmi budou pravděpodobně skotské hory a vyvýšená místa v severní Anglii a severním Walesu," předpověděl meteorolog Greg Dewhurst.

Met Office předpokládá ochlazení od 20. října v celé Británii. Britové se těší na sněhově bílý Halloween. Předpokládají, že se letošní zima zapíše do knihy rekordů jako nejchladnější, jakou kdy Británie měla. 

Související obsah

Před příchodem zimy ale ještě Brity čeká pár hezkých dní. O víkendu by ale teploty měly vyšplhat až na 21 stupňů Celsia. Západní Skotsko zažije silné srážky, meteorologové před nimi dokonce vydali výstrahu. 

Tento týden navíc Spojené království zasáhly povodně, které způsobily v celé zemi chaos. Byly zablokované silnice, narušila se i vlaková doprava. 

Meteorologové navíc očekávají, že by Evropu mohl letos v zimě zasáhnout tzv. polární vír. Ten by přinesl dlouhou a krutou zimu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz