Zahraničí

Horko kolem vyšetřování kauzy Maddie. Detektiv znovu ukázal na její rodiče

Horko kolem vyšetřování kauzy Maddie. Detektiv znovu ukázal na její rodiče
Zdroj: Profimedia

Portugalský detektiv Goncalo Amaral, který před 14 lety vedl vyšetřování zmizení Madeleine McCannové, vydává o případu další knihu. Znovu v ní obviňuje rodiče, že dceru nešťastnou náhodou zabili. Hlavní podezřelý Christian Brückner je podle Amarala nevinný.

Usvědčený pedofil Christian Brückner, který sedí v "německém Alcatrazu" za znásilnění americké turistky, podle Amarala neunesl Madeleine McCannovou. Němečtí kriminalisté ho přitom už přes rok podezřívají a tvrdí, že mají několik jasných důkazů.

Jak upozornil portál Mirror, Amaral to tvrdí ve své druhé knize o případu s názvem Maddie: Dost bylo lží. Vychází příští týden, v Česku zatím ne. Vyšetřovatelé prý z Brücknera udělali "lidského Frankensteina". Jeho předchozí zločiny, mezi kterými jsou vedle sexuálního obtěžování mladistvých i drogové delikty, nepopírá. Trvá však na tom, že s Maddie nemá Brückner nic společného.

Amaral se vrátil ke své teorii, že za smrtí McCannové stojí její rodiče Kate a Gerry. Matka už na jaře 2007 figurovala mezi podezřelými. McCannovi jakýkoliv podíl na zmizení jejich dcery vždy rázně odmítali.

Související obsah

​Letos v létě Amaral vyrukoval s tvrzením, že McCannovi se ještě před příjezdem policie zbavili důkazů, mimo jiné otisků prstů. Dvojice se s ním soudí.

Amaral vyšetřování vedl od května do října 2007, nadřízení ho potom stáhli kvůli jeho sporům s britskými kolegy. Maddie McCannová beze stopy zmizela 3. května 2007. Jedná se o jeden z nejostřeji sledovaných případů svého druhu na světě.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém v kauze Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz