Koronavirus

Nakažených covidem stále přibývá. Počet úmrtí překonal další hranici

Nakažených covidem stále přibývá. Počet úmrtí překonal další hranici
Zdroj: Profimedia

Za sobotu přibylo v Česku 665 nových případů nákazy koronavirem. Jde o nejvyšší víkendové číslo od 8. května. A roste i počet úmrtí. Za poslední týden zemřelo 23 lidí s covidem-19, celkově počet úmrtí přesáhl hranici 30 500. Oproti tomu ubylo hospitalizovaných.

Počet evidovaných úmrtí souvisejících s covidem se vyšplhal na 30 501. Zemřelých přibývá rychleji, za poslední týden o 23, o týden dříve s nákazou zemřelo 11 lidí.

Průměrná týdenní incidence, tedy počet nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, vzrostla na 56. Za sobotu přibylo celkem 665 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od 8. května. O týden dříve to bylo 551 případů.

Související obsah

​V nemocnicích aktuálně s covidem leží 306 pacientů, z toho 58 jich je ve vážném stavu. O den dříve bylo hospitalizovaných 321 lidí, z toho 63 v kritickém stavu.

Nejvíce nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní hlásí Ostrava-město (130,47). Následují okresy České Budějovice (121,06), Opava (117,76), Mělník (111,83) a Český Krumlov (107,63).

Naočkovat se do dnešního dne podařilo už více než šest milionů lidí. Nejvíce vakcín bylo rozdáno v Praze a na jižní Moravě. Naopak nejméně se očkuje v Karlovarském kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz