Zajímavosti

Máme vraha Maddie, hlásí prokurátor. Důkazy ho na 100 procent přesvědčily

Máme vraha Maddie, hlásí prokurátor. Důkazy ho na 100 procent přesvědčily
Zdroj: Profimedia

Vyšetřovatelé jsou si stoprocentně jistí, že odsouzený pedofil Christian Brückner zavraždil Madeleine McCannovou. Německý prokurátor Hans Christian Wolters to řekl novinářům s tím, že kriminalistům se podařilo získat tak zásadní důkazy, že zcela jistě povedou k usvědčení pachatele. Věří, že ostře sledovaná kauza se po dlouhých letech konečně uzavře.

Po zveřejnění informace, že se kriminalistům podařilo získat zásadní důkazy ve vyšetřování únosu Madeleine McCannové, vypuklo šílenství. Novináři se marně snaží dopátrat, jaké stopy mohli policisté získat. Německý prokurátor Hans Christian Wolters doposud prozradil pouze to, že Maddie měl unést hlavní podezřelý Christian Brückner. Jak teď řekl v rozhovoru pro britský Mirror, vyšetřovatelé jsou si "stoprocentně jistí", že dívku zavraždil právě on.

Tvrdí, že na základě přesvědčivých důkazů mohou muže obvinit a doufají, že případ tak po dlouhých letech bude konečně uzavřen. "Jsme si jisti, že máme muže, který ji unesl a zabil," sdělil prokurátor. Vyšetřovatelé si přesto dávají na čas, nechtějí nic ponechat náhodě, a postavit tak silnou a přesvědčivou obžalobu, jak jen to jde.

Související obsah

​Situaci jim hodně usnadňuje fakt, že Brückner je aktuálně ve vězení za další trestné činy. Tým má tak dostatek času nashromáždit co nejvíce důkazů, než Brücknera postaví před soud. "Nejde o to ho jen obvinit, chceme ho obvinit co nejlepším možným důkazem," vysvětlil německý prokurátor.

Otázek je stále mnoho

Na závěry vyšetřovatelů netrpělivě čekají také příbuzní Maddie. Úřady jim už dříve oznámily, že dívka je nepochybně po smrti. Jak k těmto závěrům kriminalisté došli, ale s ohledem na probíhající vyšetřování nemohli sdělit. Přiznali však, že tělo nemají a zatím ani netuší, jak vražda proběhla. Mezi důkazy nejsou ani vzorky DNA nebo fotografie.

"Pořád máme mnoho otázek. Nedávalo by smysl ho obviňovat předtím, než budeme mít všechny odpovědi, které nás v našem postoji utvrdí," doplnil Wolters.

Brückner čelí podezření ze spáchání dalších pěti sexuálních zločinů. Momentálně je ve vězení přezdívaném "německý Alcatraz" za znásilnění americké turistky v portugalském letovisku Praia da Luz. Právě odtamtud McCannová před 14 lety zmizela.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém:

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz