Domácí

Ovčáček: Hrad se ve středu vyjádří k postupu Zemana při sestavování vlády

Ovčáček: Hrad se ve středu vyjádří k postupu Zemana při sestavování vlády
Zdroj: TN.cz

Hrad ve středu informuje veřejnost o tom, jaký bude další prezidentův postup při sestavování vlády. Vyjádření bude mít písemnou podobu. Mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček to v úterý napsal redakci TN.cz. Uvedl také, že prezidenta Miloše Zemana aktuální dění zajímá.

Veřejnost se ve středu dozví, jak bude prezident postupovat při sestavování vlády. "Půjde o písemné vyjádření," napsal v úterý redakci TN.cz Jiří Ovčáček. Dodal, že prezident sleduje politickou situaci, čte si informace z médií a zajímá se o aktuální dění.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý novinářům sdělil, že na nedělní schůzce v Lánech mu Zeman potvrdil, že jej jako předsedu nejsilnější strany pověří sestavením vlády. Zeman už před volbami avizoval, že sestavení vlády nechá na vítězi nejsilnější strany, nikoliv koalice. Tím se stal Andrej Babiš s jeho hnutím ANO, když získal 27,12 % hlasů. Úplným vítězem voleb je ale koalice SPOLU (ODS, TOP 09 A KDU-ČSL) s 27,79 % hlasů.

Související obsah

"Pan prezident o tom v neděli mluvil, že když nastane ta chvíle, tak mě osloví. On to opakovaně říkal a je na mně, jestli to pověření přijmu, nebo nepřijmu," řekl novinářům Babiš a uvedl, že si ještě rozmyslí, zda by nabídku přijal. Zároveň řekl, že je připravený i na roli předsedy opoziční strany.

Prezident Miloš Zeman je od neděle hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze. Do nemocnice ho převezli sanitkou hned po setkání s premiérem. Důvodem Zemanovy hospitalizace jsou podle jeho ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala komplikace provázející jeho chronické onemocnění. Přesnou diagnózu lékař nesdělil, jelikož k tomu nemá od hlavy státu souhlas.

Babiš novinářům popsal schůzku se Zemanem a mluvil o svém dalším možném směřování v politice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz