Domácí

Dívenka přežila mrazivé noci v lese na Domažlicku. Lékaři řekli, jak je to možné

Dívenka přežila mrazivé noci v lese na Domažlicku. Lékaři řekli, jak je to možné
Zdroj: TV Nova/Policie ČR

Po třech dnech usilovného pátrání našel v úterý hajný v lesích na Domažlicku osmiletou dívenku z Německa. Holčička strávila venku dvě mrazivé noci, podle policistů by měla být v pořádku. Lékaři redakci TN.cz vysvětlili, jak je možné, že v lese přežila.

Desítky policistů, vrtulníky i psovodi pátrali od neděle po osmileté holčičce z Německa, která se ztratila v lesích na Domažlicku. Situaci navíc zhoršoval fakt, že v noci už teploty pořádně klesaly. V úterý odpoledne však přišla po třech dnech hledání dobrá zpráva.

U obce Česká Kubice na dívenku narazil hajný. I když v lese strávila dvě mrazivé noci, podle záchranářů byla pouze prochladlá a unavená, avšak při vědomí a jako zázrakem bez jakéhokoliv zranění.

Související obsah

Lékaři se shodují na tom, že holčička už byla ve věku, kdy chápala vážnost dané situace. Právě díky tomu mohla přežít. "Osmileté dítě už není tak malé. Věřím tomu, že si dokázala pomoci. Mohla zalézt někam do trávy nebo si našla vyhozené hadry," řekla TN.cz dětská lékařka Romana Bělohlávková.

"Předpokládám, že si mohla najít nějaký úkryt," přidal se šéf České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek.

Bělohlávková zároveň doplnila, že dívence mohla pomoci také její termoregulace. "Děti mají obecně termoregulaci lepší než třeba batolata. A mají ji určitě i mnohem lepší než potom staří lidé nad 60 let," vysvětlila Bělohlávková.

Hajný, který holčičku objevil, sdělil, že se ji povedlo najít v prostoru mezi zaniklou rotou pohraniční stráže Bystřice a takzvanou Českou studánkou, tedy zhruba pět kilometrů od místa, kde se měla ztratit. Celý rozhovor s hajným naleznete v tomto článku na TN.cz.

Ztracenou dívku našel hajný. Poslechněte si, jak její záchrana proběhla: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz