Emoce

Případ ztracené dívenky: Ministr mluví o zázraku, záchranáři neskrývali slzy štěstí a dojetí

Případ ztracené dívenky: Ministr mluví o zázraku, záchranáři neskrývali slzy štěstí a dojetí
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Tři dny pátralo více než 1400 lidí po osmileté německé dívence, která se ztratila na Domažlicku během rodinného výletu. V úterý odpoledne přišla radostná zpráva, dívku našel živou a zdravou český hajný. Záchranáři nedokázali skrýt slzy štěstí. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann mluví o zázraku.

Stovky policistů, vrtulníky, psovodi i dobrovolníci pátrali od neděle po osmileté holčičce z Německa, která se ztratila na rodinném výletě u Čerchova na Domažlicku. Situaci navíc zhoršoval fakt, že v noci už teploty klesaly až k nule. V úterý odpoledne přišla po třech dnech hledání dobrá zpráva.

U obce Česká Kubice na dívenku narazil hajný. I když v lese strávila dvě mrazivé noci, podle záchranářů byla pouze prochladlá a unavená, avšak při vědomí a jako zázrakem bez jakéhokoliv zranění.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann po úspěchu poděkoval všem lidem, kteří se do pátrání po dívce zapojili. "Zmobilizovali jsme všechno. Pořádkovou policii, psovody, helikoptéry s termovizními kamerami, drony a alpské speciální jednotky. Je to velký zázrak, že dívku nakonec našel český hajný," řekl ministr.

Související obsah

​Podle německého deníku Focus měla šťastná zpráva o nálezu dívky také velký dopad na záchranáře. "Musím přiznat, že jedna nebo dvě slzy tekly," řekl mluvčí německé policie Florian Beck. "Myslím, že to rozhodně můžeme nazvat zázrakem," dodal Beck k nalezení dívky s tím, že takovou obří akci ve své kariéře ještě nezažil.

Pocity štěstí neskrýval ani hajný Martin Semecký, byl to totiž právě on, kdo dívku našel. "V první chvíli jsem tomu ani nevěřil, že je to možný. Myšlenky byly už bůhvíjaký," svěřil se pro televizi Nova. Tvrdí ale, že to nebyla pouze jeho zásluha. Rozhovor s hrdinou pátrací akce si můžete přečíst zde.

Dívenka už je v současné době v péči zdravotníků. Sanitka ji po nálezu odvezla na hraniční přechod Folmava, kde ji záchranáři předali svým německým kolegům. Ti ji dopravili na dětské oddělení nemocnice v německém Chamu.

Pátrání po osmileté dívence z Německa má šťastný konec. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Emoce

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz