Domácí

Vondráček se sešel se Zemanem. Prezident prý vtipkoval a mluvil německy

Prezident Miloš Zeman zůstává nadále hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Ve čtvrtek za ním na návštěvu dorazil první politik, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Prezident byl podle něj v dobré náladě, vtipkoval a pronášel citáty v němčině.

Prezident ve čtvrtek rozhodl, že úvodní zasedání nové Poslanecké sněmovny se bude konat v pondělí 8. listopadu. Právě kvůli tomu ho odpoledne v nemocnici osobně navštívil předseda současné Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Prezident prý přímo před ním podepsal potřebné dokumenty a s Vondráčkem mluvil. "Prezident komunikuje. Říkal mi, že denně sleduje monitoring. Říkal vtipy, byl pozitivně naladěný a humor ho neopustil," řekl Vondráček. Nejvíce se prý prezident směje řečem o své smrti. Prezident prý také v němčině citoval politika a filozofa Niccola Machiavelliho.

Související obsah

​"Mohu potvrdit, že prezident je schopný vykonávat svou funkci," zdůraznil Vondráček. "Sám jsem mu říkal, že ho teď několik týdnů nepotřebujeme. Že teď budeme mezi sebou vyjednávat," dodal předseda Sněmovny. Prezident se podle něj o aktuální situaci zajímá a chce být v povolebním jednání aktivní.

Dokument o svolání schůze Poslanecké sněmovny prý prezident podepsal v pololeže. Podepsanou listinu Vondráček novinářům ukázal:

Zdroj: TV Nova

​Prezident je podle Vondráčka připraven se setkat i s dalšími politiky. "Sám mi potvrdil, že až nebude na intenzivním pokoji, až bude na normálním pokoji, tak je připraven se ještě v nemocnici setkat s dalšími aktéry," uvedl Vondráček. 

Termín, který Zeman zvolil, je nejzazší možný. Pokud by hlava státu ustavující schůzi nesvolala, noví poslanci se schází sami 30. den od voleb. Ten připadá právě na pondělí 8. listopadu. Na první ustavující schůzi po parlamentních volbách se volí nový předseda Poslanecké sněmovny.

Podle Vondráčka chce prezident nechat stranám dostatek času k vyjednávání. Cíleně tak zvolil co nejdelší lhůtu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz