Domácí

Majitel Bohemia Energy je 37. nejbohatší Čech. Miluje drahá auta, má vilu na Mallorce

Premiér Andrej Babiš (ANO) opakovaně srovnal obchodní praktiky společnosti Bohemia Energy s působením takzvaných šmejdů. Majitelem společnosti, která včera ukončila dodávky elektřiny a plynu téměř milionu odběratelů, je Jiří Písařík s manželkou. Miliardář, který je na 37. místě žebříčku nejbohatších Čechů. Na stránkách společnosti se dočtete, že ji ke dnu poslal extrémní růst cen energií.

"Garantujeme vám měsíc energií zdarma každý rok. Bohemia Energy, naše energie, pro vaše úspory," lákala v reklamě společnost Bohemia Energy nové zákazníky. Důvěryhodná a vtipná reklama firmy, která zaručí spolehlivý odběr energií. Ještě před několika dny jste ji mohli zahlédnout v televizi. Dnes už je těžké se na linky společnosti vůbec dovolat. V sídle společnosti Bohemia Energy bylo ve čtvrtek zavřeno a zhasnuto, štáb TV Nova tam potkal pouze rozzlobené klienty.

Skupinu Bohemia Energy založil Jiří Písařík v roce 2005 a jen za pár let se stala největším alternativním dodavatelem energií v Česku. On sám se dostal na žebříček nejbohatších lidí v tuzemsku. Miluje drahá a rychlá auta, závodí v luxusním voze značky Ferrari, jezdí na kole, dělá triatlon a účastní se i závodu série Iron Man. Kromě obchodu s energiemi podle časopisu Forbes manželé Písaříkovi také vlastní velký jezdecký areál nedaleko Prahy a často pobývají ve své vile na Mallorce.

"Majitelé celou situaci aktivně dennodenně řeší, samozřejmě zde v Čechách," uvedla mluvčí Bohemia Energy Hana Novotná.

Související obsah

​"U Bohemia Energy docházelo k nekalým praktikám, a to dlouhodobě. Nekalé obchodní praktiky, dokonce šmejdovské praktiky," okomentoval premiér Babiš.

"Bohemia Energy je vlastně průtokový ohřívač, ona prostě nakupovala elektřinu a prodávala. Ti majitelé nemají příliš čím nyní krýt pohledávky," zhodnotil ekonom Lukáš Kovanda.

Související obsah

​Ekonomové pro zákazníky Bohemia Energy mají jasné rady, jak nepřijít o další peníze. Rozhodně byste společnosti neměli další platby posílat. "Zrušit trvalý příkaz, vyfotografovat si stav plynoměru, elektroměru, okamžitě ho nahlásit novému distributorovi," poradil Kovanda.

"Je třeba důrazně říci, aby klienti neplatili žádné zálohy na firmu Bohemia Energy ve smyslu elektro odběru a od 17. října ani zálohy na plyn," sdělil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz