Domácí

K prezidentovi se dostala neoprávněná návštěva. Událost prověřuje nemocnice

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) prověřuje čtvrteční návštěvu u prezidenta Miloše Zemana. Kancléř Vratislav Mynář k němu přivedl předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO). Podle nemocnice to udělal bez vědomí ošetřujícího lékaře.

Prezidenta Miloše Zemana ve čtvrtek odpoledne navštívil v nemocnici předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Řešit spolu měli svolání první schůze nové Poslanecké sněmovny. Šlo o první Zemanovu návštěvu z řad politiků.

Prezident byl podle Vondráčka v dobré náladě a přímo před ním prý podepsal potřebné dokumenty. "Prezident mi říkal, že denně sleduje monitoring. Říkal taky vtipy, byl pozitivně naladěný," popsal Vondráček krátkou schůzku. Nejvíce se měl prezident smát řečem o své smrti. Prezident prý také v němčině citoval politika a filozofa Niccola Machiavelliho.

Vondráčkovu návštěvu potvrdila také nemocnice, podle které ale šlo o neoprávněný vstup. "Ústřední vojenská nemocnice potvrzuje, že nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře přivedl kancléř Vratislav Mynář k prezidentovi na JIP pana Radka Vondráčka. Pana prezidenta navštěvuje, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, pouze vybraný úzký okruh jemu blízkých osob, mezi které pan předseda Radek Vondráček v době návštěvy nepatřil. Tento neoprávněný vstup eviduje ÚVN jako tzv. nežádoucí událost, která bude prověřena v rámci interního šetření nemocnice," uvedla mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Související obsah

​Nemocnice se také ohradila proti tomu, jak Vondráček popsal prezidentův stav. "ÚVN se distancuje od výroků pana předsedy Radka Vondráčka, týkajících se zdravotního stavu pana prezidenta, informace o zdravotním stavu pana prezidenta byly poskytnuty výhradně jeho nejbližším," dodala nemocnice.

Návštěvě nebyl přítomen nikdo ze zaměstnanců nemocnice a ÚVN se tak nemůže vyjádřit ani k průběhu schůzky. Nemocnice zároveň požádala, aby další oficiální návštěvy, mimo okruh osob blízkých pana prezidenta, byly realizovány vždy po předchozí dohodě s ošetřujícím lékařem pana prezidenta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz