Domácí

Koronavirus v Česku nabírá na síle. Přibylo nejvíce nakažených od května

Koronavirus v Česku nabírá na síle. Přibylo nejvíce nakažených od května
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Epidemie koronaviru v České republice opět nabírá na síle. Za pátek laboratoře odhalily 1781 nových případů, což je nejvíce od 6. května. Oproti minulému týdnu se jedná o nárůst o 764 nakažených. Nejhorší situace panuje v okrese České Budějovice a Ostrava-město.

Minulý pátek počet nových případů koronaviru činil 1017, tento týden to bylo o 764 pacientů více, tedy 1781 nemocných. Jde tak o nejvyšší hodnotu od 6. května letošního roku. Je patrné, že s příchodem podzimu epidemie pozvolna znovu nabírá na síle.

Roste také počet hospitalizovaných lidí. Aktuálně v nemocnicích leží 459 lidí, což je oproti minulému týdnu o 121 více. Ve vážném stavu je 87 nemocných. K sobotnímu ráno úřady evidují celkem 30 539 úmrtí spojených s koronavirem od začátku pandemie, v pátek nemoci podlehlo pět nakažených.

Související obsah

Výrazně stoupl také počet potvrzených případů za posledních sedm dnů na 100 tisíc obyvatel, který k sobotě činí 81. Ještě v pátek to přitom bylo 74. Epidemická situace se výrazně liší také napříč jednotlivými okresy.

Počet nakažených za poslední týden v okresech ČR:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Nejhorší situace aktuálně panuje na Českobudějovicku, kde je 214,14 nakažených na 100 tisíc obyvatel, a v okrese Ostrava-Město s 212,09 nemocnými. Poté následují okresy Přerov (192,4), Opava (157, 02) a Prachatice (155,58). Naopak nejlépe je na tom Náchod (7,31), Jeseník (10,61) a Cheb (12,03).

Karanténa zřejmě bude o týden kratší. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz