Zahraničí

Manželka Gordona Ramsayho popsala smutný zážitek. Přišla o miminko

Manželka Gordona Ramsayho popsala smutný zážitek. Přišla o miminko
Zdroj: Profimedia

Oblíbený britský kuchař Gordon Ramsay si před pěti lety prožil hodně těžké období. S manželkou Tanou přišli o syna Rockyho. Tana byla tehdy v pátém měsíci těhotenství a až nyní našla odvahu o tragédii veřejně promluvit.

Šéfkuchař Gordon Ramsay se v roce 2016 těšil na pátého potomka. Ke třem dcerám a jednomu synovi měl přibýt další kluk, kterého chtěli pojmenovat Rocky. Nejmladší dceři bylo v té době 14 let a manželům dlouho trvalo, než se jim podařilo zplodit další dítě. Na chlapečka se tak oba moc těšili, ale v pátém měsíci přišla smutná zpráva. Tana potratila.

V roce 2019 se ale mohli opět radovat, když se jim narodil chlapeček Oscar. Na Rockyho ale nikdy nezapomněli a Tana Ramsayová nyní na Instagramu na nenarozeného syna veřejně zavzpomínala.

"Pokud by vše proběhlo tak, jak jsme doufali, tak bychom 14. října slavili 5. narozeniny našeho malého chlapce Rockyho. To byl den, kdy měl přijít. Ne den, kdy se skutečně narodil. Tehdy byl bohužel příliš malý na to, aby přežil. Neuplyne den, abychom na něj nemysleli. Ale prostě to tak mělo být," napsala Tana u příležitosti mezinárodního týdne, kdy si svět připomíná nenarozené děti.

Související obsah

​Cílem tohoto týdne je upozornit na děti, které se narodily příliš brzy. Organizace po celém světě se snaží prolomit tabu kolem samovolných potratů a podpořit rodiny, které tuto ztrátu zažily. 

Podle posledních statistik se samovolné potraty týkají 50-70 % časných a lékařem nepotvrzených gravidit, které jsou ukončeny opožděnou a silnou menstruací. O takových potratech ženy často ani neví. U diagnostikovaných těhotenství se jedná o 12-15 % potratů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz